Челси взе реванш от Лестър и изглежда все по-сигурен за топ 4 , "лисиците" зависят от Ливърпул

Челси победи с 2:1 Лестър на "Стамфорд Бридж" в може би най-важния сблъсък в битката за топ 4. Лондончани не само взеха реванш от "лисиците" за загубата във финала на ФА Къп отпреди няколко дни, но и изместиха тима на Брендън Роджърс от третото място кръг преди края. Лестър пък ще изпадне от топ 4, ако утре Ливърпул успее да победи Бърнли като гост. В момента Челси има 67 точки, Лестър - 66, а Ливърпул - 63, но и мач по-малко. В последния кръг лондончани гостуват на Астън Вила, Лестър приема Тотнъм, а Ливърпул домакинства на Кристъл Палас. Успехът на "сините от Лондон" днес бе напълно заслужен. Те доминираха сериозно още през първата част, но така и не успяха да стигнат до гол. Антонио Рюдигер (47') откри резултата, а Жоржиньо (66') удвои. Келечи Ихеаначо намали в 76-ата минута, но това се оказа недостатъчно за гостите.

Мениджърът на Челси Томас Тухел направи три промени в сравнение с финала за ФА Къп. Едуард Менди, Бен Чилуел и Кристиан Пулишич започнаха за домакините. Две бяха корекциите на Брендън Роджърс от същия мач. Джеймс Мадисън и Марк Олбрайтън стартираха за сметка на Келечи Ихеаначо и Джони Еванс

Челси започна много по-добре и набързо създаде няколко възможности. Още в четвъртата минута Вернер проби добре, след което намери Чилуел, но ударът на английския национал премина встрани. Малко след това Джеймс стреля от 25 метра, но също не бе точен. В деветата минута пък Шмайхел направи страхотно спасяване след силен шут на Канте.

В 18-ата минута Вернер падна в наказателното поле, след като Тилеманс, който опита да изчисти топката, изрита крака му отзад. Незнайно защо обаче Майк Дийн даде нарушение в полза на Лестър, а ВАР не сигнализира за негова грешка. Феновете на Челси не приеха никак добре това решение. В 21-вата Вернер прати топката във вратата на Шмайхел, но попадението правилно бе отменено заради засада. Няколко минути след това отново Шмайхел се намеси великолепно след силен диагонален удар на Мейсън Маунт.

Неприятната новина за Томас Тухел бе, че в 32-рата минута Н'Голо Канте трябваше да напусне принудително заради контузия. На негово място се появи възстановения Матео Ковачич.

Две минути след това ВАР отмени втори гол на Тимо Вернер, който засече с глава, но след това топката срещна и ръката му и влезе във вратата на Шмайхел.

Две минути преди почивката Маунт проби чудесно отдясно, след което продължи към Пулишич на близката греда, но ударът на американеца се оплете във външната страна на мрежата.

В самото начало на втората част Челси най-сетне успя да вземе аванс. Чилуел центрира от корнер, топката се отклони от главата на Варди, след което Рюдигер бе изпуснат на далечната греда и с коляно засече във врата на Шмайхел.

В 65-ата минута Майк Дийн отсъди нарушение на Фофана срещу Вернер. Повторенията показаха обаче, че фалът е в наказателното поле. ВАР потвърди това и главният рефер посочи бялата точка. Жоржиньо не остави никакъв шанс на Шмайхел - 2:0.

Челси видимо се поотпусна след този гол и бе наказан в 76-ата минута. Ндиди отне топката от Ковачич, след което намери Ихеаначо в наказателното поле. Последният стреля хладнокръвно в ъгъла. В 90-ата минута Айосе Перес пропусна страхотна възможност да донесе точката на Лестър, след като от 13 метра шутира над вратата.

В добавеното време двата отбора си спретнаха истинско меле на терена, след като Рикардо влезе остро в краката на Чилуел, след което Рюдигер реагира бурно и блъсна съперника. Всичко се размина само с жълт картона за резервата на Лестър Амарти.