Голям празник за Локо (Сф)! Футболисти и фенове се забавляват срещу Созопол (видео+галерия)

В истински празник се превърна последната срещата на стадион “Локомотив” за този сезон във Втора лига. Завърналият се в efbet Лига след пауза от шест години тим на Локомотив (София) разби с 4:1 Созопол в мач от 33-ия кръг. Феновете на “червено-черните” създадоха страхотна атмосфера по трибуните през всичките 90 минути, а невероятното парти дойде след последния съдийски сигнал, когато бяха връчени купата и сребърните медали на столичани. Двамата нападатели Григор Долапчиев (34-д., 68) и Светослав Диков (69, 82) отбелязаха по два гола. Преди това Ариф Ферадов в 28-ата минута бе дал преднина на гостите.

58 Локомотив (София) - Созопол 4:1

Локомотив записа втора поредна победа с 4:1 в първенството, като ще завърши сезона с гостуване в Разград на Лудогорец 2. “Железничарите” имат 59 точки. Созопол остана с 38 точки на седмо място.

Сериозна бройка привърженици на “червено-черните” пристигнаха в столичния квартал “Надежда”, за да празнуват чакания успех. Популярният певец Богдан Томов, който е фен на столичното Локо, загря публиката преди срещата.

Привържениците подариха генералска сабя на собственика Иван Василев, който пое издръжката на клуба преди шест години, когато четирикратните шампиони обявиха фалит. С купи бяха наградени отбори от школата на “червено-черните”, които също бяха аплодирани от ентусиазираните фенове.

На почивката пък бивши играчи и треньори също бяха специално наградени от фенове и ръководство.

Иван Колев смени трима от героите преди дни в Симитли - Деян Иванов, Николай Цветков и Светослав Диков. На тяхно място започнаха Марио Петков, Томислав Павлов и Григор Долапчиев.

Край на чакането! Локомотив (София) се завърна в елита на българския футбол (видео) ⚽

Агитката на домакините пък се забавляваше по трибуните, след като трябваше дълги години да чака завръщането на 4-кратните шампиони в елита. В един момент слънцето над стадиона се скри и се изля пороен дъжд за няколко минути, но това въобще не притесни щастливите фенове, които палеха димки и факли и пееха с всичка сила, като дори част от тях се пренесоха в Сектор “В” на стадиона.

Именно поради запалените множество факли и димки срещата трябваше да бъде прекъсната за няколко минути в средата на първата част.

Това се случи в 20-ата минута, а малко след подновяването на играта, в 28-ата минута, гостите излязоха напред в резултата. При бърза контраатака Иван Колев проби през Матеус Роча и центрира, а връхлитащият Ариф Ферадов бе точен с третото си попадение за сезона.

Само няколко минути по-късно обаче равенството беше възстановено. Долапчиев бе фаулиран в наказателното поле и реферът Мустафа Шефкет посочи бялата точка. Зад топката застана Долапчиев, който реализира първото си попадение за клуба в 34-та минута.

В оставащите минути до почивката вратарят Росен Андонов спаси Созопол няколко пъти. Той спря първо Долапчиев, след което Мики Орачев и накрая показа страхотен рефлекс при удар с глава на Красимир Милошев.

През втората част Светослав Диков се появи на терена и постепенно Локомотив, който търсеше победата, стигна до пълен обрат. Това се случи в 68-ата минута, когато именно Диков се възползва от много сериозна грешка в защитата на Созопол и вкара своя 20-и гол за сезона.

Буквално секунди по-късно Локомотив реши всичко в този двубой. Долапчиев с хубаво попадение вкара за 3:1, като увеличи головата си сметка на общо седем попадения през сезона, като пет от тях са с екипа на Спортист (Своге), които реализира през есента.

Домакините се забавляваха с подкрепата от трибуните, като в 80-ата минута резервата Калоян Стефанов удари горната греда на Андонов. Две минути след това пък Диков вкара четвърти гол за столичани и вече има общо 21 гола, като ще бъде голмайстор на Втора лига през този сезон.

Буквално след последния съдийски сигнал феновете на Локомотив нахлуха на терена, за да се докоснат до своите любимци и да празнуват с тях дългоочаквания успех. Иван Колев дори се разплака от радост, докато скандираха името му, а играчите го хвърляха във въздуха.

Собственикът Иван Василев и синът му Георг бяха изключително щастливи и с голяма радост вдигаха купата, с която се снимаха и фенове и футболисти.

25 Локомотив (София) отпразнува завръщането си в елита Иван Василев: Мечтите са ни големи, може би ще играем на нашия си стадион догодина
Иван Василев: Мечтите са ни големи, може би ще играем на нашия си стадион догодина