Уест Хам изостана на 5 точки от зона ШЛ

Отборът на Уест Хам записа разочароващо равенство 1:1 като гост на Брайтън в двубой от 36-ия кръг на Премиър лийг и изостана на 5 точки от четвъртото място, което дава право на участие в Шампионската лига.

"Чуковете" имат 59 точки, докато заветната позиция се заема от Челси с 64. Двубоят вървеше към 0:0, но в края се стигна до бърза размяна на голове. Първо Дани Уелбек даде аванс на домакините, след като прехвърли стража на Уест Хам Лукаш Фабиански.

Само три минути по-късно гостите от Лондон изравниха с попадение на Мохамед Саид Банрама. Равенството се запази до края и така Уест Хам остана шести, докато домакините са 17-и с 38 точки, но не са застрашени от изпадане.