Лийдс разби Бърнли като гост

Лийдс победи с безапелационното 4:0 в гостуването си на Бърнли в среща от 36-ия кръг на Премиър лийг. Головете за гостите бяха дело на Матеуш Клич (44’), Джак Харисън (60’) и Родриго (77’и 79’).

Играчите на Марсело Биелса успяха да открият резултата минута преди края на полувремето, когато Матеуш Клич пое в центъра на терена, напредна необезпокояван и отбеляза с плътен удар от дъгата на наказателното поле за 1:0.

Гостите се развихриха през втората част, когато демонстрираха и отлична статистика пред гола, тъй като от 6 точни удара те превърнаха 4 в попадения. Макар че в началото на второто полувреме Крис Ууд и Матей Видра пропуснаха две положения, които бяха удобни да се търси изравняване, но стреляха неточно.

Лийдс удвои в 59-ата минута чрез Джак Харисън, който засече една изчистена след центриране от корнер топка и я прати необезпокояван в мрежата.

Третото попадение дойде в 77-ата минута, когато изчистване на един от централните бранители на гостите попадна директно в Джак Харисън, който пък продължи към Родриго между централните бранители, испанецът се справи прекрасно със своя противник, навлезе в наказателното поле и чукна над вратаря на домакините.

Само две минути по-късно Родриго отново бе в прегръдките на съотборниците си след второто си попадение в срещата за 4:0. Голът отново дойде след хубав пас от бранител към Джак Харисън точно до тъчлинията отляво, а полузащитникът пусна дълъг пас към испанския нападател, който надбяга Джеймс Тарковски и отбеляза.

Лийдс е десети с 53 точки с две оставащи срещи до края, а Бърнли е на 15-о място с 39.