Треньорът на Спортист: Бяхме надиграни, но изпълнихме целта, всичко останало е бонус

Наставникът на Спортист (Своге) Ивайло Василев поздрави Септември за постигнатата победа с 3:0 над неговия тим, но се оплака от съдийството на Волен Чинков, който в 12-ата минута отсъди спорна дузпа за победителите. Със спечелените три точки Септември продължава битката за елита, докато шансовете на Спортист намаляха драстично.

“Поздравления за домакините. Бяхме надиграни. Имахме проблеми. Предното гостуване изразих едно мнение, днес отново го изразявам. Ситуация в 12-ата минута в такъв двубой, който реално го предрешава. Полагаш турд, ръководството влага средства. В трета поредна среща е така.

Отговорността за загубата е изцяло моя, но когато се стремиш да направиш нещо и момчетата се раздават докрай, едни такива моменти накланят везните в обратната посока”, каза Василев.

“Когато дойдох в шестия кръг, целта беше да се спасим. Осем месеца по-късно бяхме един от отборите, борещи се за бараж и промоция за елита. Ако отборът бъде запазен и надграден, Спортист ще бъде фактор. Израснахме. Задачата, която се изискваше, бе изпълнена. Всичко останало е бонус.

Аз съм с изтичащ договор. Все още не сме сядали да говорим с ръководството. Това е отбор, изграден с много труд и от изключителни футболисти. Трябва малко да се надгради, за да са на много високо ниво през следващия сезон”, допълни треньорът на Спортист.

Снимки: Борислав Трошев