Лудогорец II направи подарък на Локо (Сф) в Своге

Отборът на Спортист (Своге) допусна втора поредна загуба, като отстъпи дублиращия тим на Лудогорец с 1:2. Мачът бе изключително злощастен за домакините, тъй като през първото полувреме треньорът на домакините Ивайло Василев се принуди да направи две промени заради контузии на Кристиян Кочилов и Джулио Чарлов. Поражението пък попречи на тима от Своге да се възползва от грешната стъпка на Локомотив (София) срещу Янтра (1:3) и да се доближи на три точки от второто място, което дава право на директна промоция в елита на България.
Гостите от Разград поведоха при една от малкото си контраатаки и в 27-ата минута, когато Цветослав Петров се разписа. 15 минути преди края реферът Димитър Димитров отсъди дузпа за "орлите", която Георги Чукалов превърна в гол. Преди това домакините пропуснаха няколко чисти голови положения, а добрите изяви на гостуващия вратар Владимир Русанов не позволиха да вкарат по-рано гол. В 88-ата минута Деян Христов върна едно попадение, а след това домакините пропуснаха още 3 чисти голови положения, но не успяха да изравнят и съответно почти сигурно се простиха с мечтите за директна промоция.
Двата тима имат актив от 47 точки, докато "железничарите" са с актив от 53 точки, като остават три кръга до края на сезона.

Янтра нанесе звучен шамар на Локомотив (София) в "Надежда"

Мачът започна с натиск на Спортист, но в 16-ата минута се наложи принудителна смяна. Полузащитникът Кристиян Кочилов получи контузия и бе заменен от Валентин Йосков. Кочилов е поредният контузен футболист в състава на Ивайло Василев. Гостите от Лудогорец вкараха гол в 27-ата минута. Те се възползваха от грешка на отбраната и Цветослав Петров вкара топката в мрежата за 0:1. В 38-ата минута Валентин Йосков отправи изключително опасен удар по посока вратата на гостите, но Владимир Русанов изби в ъглов удар. До почивката домакините направиха втора принудителна смяна. Джулио Чарлов напусна игра, а на негово място се появи Ваньо Иванов. В 44-ата минута ново добро положение за Спортист. Мартин Михайлов стреля от границата на наказателното поле, но топката мина на сантиметри от левия стълб.

Малко след началото на второто полувреме Спортист създаде поредното чисто голово положение. Валентин Йосков догони една топката до ъгловото флагче, успя да центрира, Кирил Янакиев обработи топката и стреля, но Русанов отново спаси. В 71-ата минута нова добра атака за домакините, Деян Христов продължи топката с гърди към Валентин Йосков, който опита да стреля, но изпрати топката в аут. В 74-ата минута Димитър Илиев от гостите влезе в наказателното поле и бе съборен от Ваньо Иванов. Реферът посочи бялата точка. Резервата Георги Чукалов превърна дузпата в гол за 0:2. 2 минути преди края на мача Деян Христов вкара красив гол и намали. В даденото от рефера продължение Владислав Цеков пропусна с глава от чиста позиция да изравни. В последната минута от даденото продължение Деян Христов стреля от пряк свободен удар, но топката излезе в аут. Секунди преди края и Валентин Йосков стреля опасно, но топката премина покрай страничния стълб.

СПОРТИСТ – ЛУДОГОРЕЦ II – 1:2
0:1 Цветослав Петров (27)
0:2 Георги Чукалов (75 - дузпа)
1:2 Деян Христов (88)
СПОРТИСТ: Стефано Кунчев, Мартин Михайлов, Борислав Стойчев, Галин Ташев, Стивън Славков, Богомил Богомилов, Кристиян Кочилов (16 – Валентин Йосков), Джулио Чарлов (40 – Ваньо Иванов), Кирил Янакиев (77 – Владислав Цеков), Томи Костадинов, Деян Христов
ЛУДОГОРЕЦ II: Владимир Русанов, Илкер Будинов, Владислав Найденов (62 – Петър Георгиев), Цветослав Петров, Хюсеин Кельовлуев (68 – Георги Чукалов), Тихомир Димитров (46 – Кристиян Райчев), Александър Ганчев, Бранимир Костадинов, Велислав Минков, Методий Стефанов (83 – Георги Вълчев), Димитър Илиев Жълти картони: Джулио Чарлов, Томи Костадинов, Ваньо Иванов (С); Георги Вълчев (Л)