100 години Етър: „Звездите на „Етър” (ветерани) - Национален отбор „Звездите на България” (ветерани) 1:7

Септември крачи смело към efbet Лига след класическа победа над Спортист (видео+галерия)

Отборът на Септември (София) направи много важна крачка към влизането в елита. Софийският тим надигра с 3:0 прекия си конкурент за мястото, даващо право на бараж, Спортист (Своге) на "Драгалевци". Марио Илиевски откри от дузпа в 14-ата минута, а 10 по-късно автогол си отбеляза Борислав Стойчев. Капитанът Георги Сърмов оформи крайното 3:0 с точен шут в 84-ата минута. Домакините можеха да вкарат поне още толкова, но изпуснаха множество чисти положения пред вратата на Стефано Кунчев, а и стражът на "шоколадите" спаси не едно или две положения. Спортист от своя страна не игра лошо и търсеше попадение, но до такова така и не се стигна. Гостите останаха с 10 души в 87-ата минута, когато Томи Костадинов бе изгонен с втори жълт картон.

Кристиян Добрев: Най-честно е да влязат четири отбора от Втора лига и да изпаднат два от елита

Противно на очакванията за здрав сблъсък, първите 10 минути от мача започнаха доста спокойно, като и двата тима опитваха повече центрирания. Засадите обаче бяха тези, които спираха до това да се стигне до нещо по-интересно. В 8-ата минута Галин Ташев направи хубав пробив отляво и технично успя да се справи с противников състезател, но последвалото му центриране не доведе до нищо опасно.

13 Септември София - Спортист Своге

В 12-ата минута добра комбинация доведе до дузпа за Септември. Тогава Марио Илиевски бе изведен добре и веднага върна с пета към Гаврилов. Халфът на столичния тим стреля опасно, но в аут. Иво Михайлов обаче закъсня с шпагата си и влезе в краката на Гаврилов, малко след като той стреля. Това доведе до отсъждането на наказателен удар, от който Илиевски успя да се разпише и да изведе Септември напред в резултата.

3 минути по-късно футболист на Спортист се опита да прехвърли Банков, но неуспешно. В 21-ата минута Ачков центрира по много хитър начин по земя към нахлуващия в наказателното поле Гаврилов. Той обаче стреля крайно неточно от точката за изпълнение на дузпа и изпрати кълбото в аут.

В 23-ата минута Томи Костадинов преодоля много технично Арсов и излезе централно сам срещу вратаря на Септември. Банков обаче бе по-бърз и успя да улови, а след това срещу него бе извършено и нарушение.

В ответната атака обаче столичани успяха да стигнат и до второ попадение. Ачков бе изведен много добре отляво и последва центриране по земя към Илиевски, успоредно на вратата на "шоколадите". В стремежа си да изчисти Борислав Стойчев скочи на шпагат и за свое съжаление прати топката в собствената си врата - 2:0.

В следващите минута темпото на игра отново поспадна. В 40-ата минута Кабов опита късмета си от границата на наказателното поле, но Стефано Кунчев улови.

4 минути по-късно Кабов изведе Пешов отдясно, който центрира прекрасно към Казаков. Нападателят на Септември нанесе удар директно от воле, но право в ръцете на стража на отбора от Своге.

Второто полувреме започна с атака на гостите, която не доведе до нищо интересно. В 46-ата минута Марио Илиевски излезе сам срещу вратаря, но изстрелът му бе много слаб и не затрудни Кунчев.

Минута по-късно само вратарят Банков раздели "шоколадите" от попадението. След центриране отдясно топката бе изчистена право на волето на Томи Костадинов. Банков обаче се намеси добре и спаси удара на седмицата на Спортист.

В 55-ата минута опасно центриране намери Марио Илиевски, който стреля с глава, но Стефано Кунчев се хвърли и изкара в корнер. Малко по-късно Кабов отправи далечен изстрел, но неточно.

7 минути по-късно Спортист получи правото да изпълни пряк свободен удар. Зад топката застана Христов, но изпълнението му разочарова и не доведе до нищо. В 68-ата минута Томи Костадинов изпълни далечен фаул, но Банков внимаваше и улови.

В 76-ата минута Пешов набра добре скорост и проби отдясно, а след това успя да нанесе и коварен шут по диагонала. Топката обаче премина покрай страничния стълб.

Усещащият победата Септември нанесе третия шамар на Спортист в 84-ата минута. След хубаво центриране на Йоан Гаврилов топката бе отклонена с глава и предоставена на Георги Сърмов. Капитанът на столичани нанесе много елегантен завършващ удар от границата на наказателното поле и увеличи аванса на своя тим до 3:0.

3 минути по-късно Деян Христов успя да се измъкне от вратаря и да остане сам срещу вратата на домакините. Преди да нанесе точен шут обаче той се сгромоляса в наказателното поле, като претендираше, че е бил задържан от Банков. Наказателен удар не бе отсъден, а заради реплики втори жълт картон бе показан на Томи Костадинов. Така Спортист остана с 10 души на терена.

Влезлият като резерва Валентин Йосков удари греда няколко секунди преди края, като пропусна да отбележи почетно попадение за своя тим.

Победата е изключително важна за отбора на Септември. С тези 3 точки те събират 53 пункта и се изкачват до третото място, изпреварвайки Лудогорец 2. Останалите основни конкуренти за баража на софийския тим пък остават назад, като Спортист е с 47 точки, а Хебър с 45. Така Септември става основният фаворит за третото място.

СЕПТЕМВРИ 3:0 СПОРТИСТ
1:0 Илиевски (14) - д.
2:0 Стойчев (24) - авт.
3:0 Сърмов (84)

Стартови състави:

Септември: 1. Николай Банков, 5. Георги Сърмов, 8. Александър Тодоров, 22. Асен Георгиев, 10. Атанас Кабов, 4. Иван Арсов, 23. Йоан Гаврилов, 16. Кристиян Пешов, 14. Марио Илиевски, 11. Мартин Ачков, 20. Християн Казаков

Спортист: 1. Стефано Кунчев, 80. Мартин Михайлов, 3. Борислав Христов, 19. Богомил Богомилов, 20. Ваньо Иванов, 17. Галин Ташев, 21. Ивайло Михайлов, 14. Стивън Славков, 7. Томи Костадинов, 8. Владислав Цеков, 18. Деян Христов

СТАДИОН: Драгалевци, гр. София
СЪДИЯ: Волен Чинков