100 години ски спорт в България

Левски 2007 (Левски) обърна Първа атомна

В Левски едноименният тим победи с 2:1 Първа атомна (Козлодуй) в мач 30-ия кръг на Северозападната Трета лига. Домакините изхабиха доста нерви, за да стигнат до ценния успех.

Резултати, голмайстори и класиране след 30-ия кръг на Северозапад

Още в 5-ата минута поискаха дузпа за нарушение срещу Венцислав Миленов, но сигнал не последва. След още толкова време пак посочиха бялата точка за игра с ръка на съперник, но отново молбите им не бяха чути от съдията. В 25-ата минута Кристиян Иванов вкара гол, но арбитърът не го зачете заради спорна засада. Същото беше решението му и в 37-ата минута, когато Евгени Систов насочи с глава топката в мрежата.

Едва секунди преди почивката левскарите имаха преднина, след като Систов се възползва от подаване на Ивайло Раденцов. Левски имаше превес и през второто полувреме. В 65-ата минута обаче Теодор Михайлов позволи да му отнемат топката и Пламен Венелинов изравни. Няколко минути по-късно Раденцов центрира и Кристиян Иванов с глава донесе победата.

Стартови състави:

Левски: 1. Васил Тодоров, 21. Цветослав Игнатов, 5. Веселин Митев, 70. Теодор Михайлов, 15. Цветомир Димитров, 8. Виктор Иванов, 20. Ивайло Раденцов (капитан), 7. Благовест Ленков, 9. Кристиян Иванов, 22. Венцислав Миленов, 10. Евгени Систов.