Брайтън сам се провали на "Молиню" (видео)

Уулвърхамптън постигна обрат с 2:1 срещу Брайтън на "Молиню" в двубой от 35-ия кръг на Премиър лийг. "Чайките" поведоха с гол на Люис Дънк (13'), след което пропуснаха още няколко възможности. След почивката Дънк се превърна от герой в антигерой, след като получи червен картон в 53-тата минута. Уулвс се възползва от численото си превъзходство и стигна до пълен обрат след попадения на Адама Траоре (76') и Морган Гибс-Уайт (90').

Гостите играха доста по-интересно през първата част. Още в 13-ата минута "чайките" поведоха, след като Люис Дънк се извиси и засече с глава центриране от корнер. До почивката Брайтън пропусна да увеличи аванса си. Патрисио спаси нов удар на Дънк, а Мопе стреля над вратата.

Именно Дънк обаче предаде отбора си в 53-тата минута, когато получи директен червен картон за това, че спря откъсващия се Силва.

С човек повече "вълците" постепенно наложиха натиск и в 75-ата минута Адама Траоре направи добро двойно със Силва и стреля в ъгъла за 1:1. Осем минути след това Уулвс можеше да стигне до пълен обрат. Грешка в защитата на Брайтън даде шанс Траоре да премина покрай Санчес и въпреки че избяга встрани, успя да върне към Гибс-Уайт. Халфът обаче не уцели опразнената врата, стреляйки над напречната греда.

Тимът на Нуно Еспирито Санто все пак стигна до пълен обрат в самия край на редовното време. Гибс-Уайт се реабилитира за пропуска си преди това и с много хубав удар в далечния горен ъгъл направи 2:1.

След последния съдийски сигнал Нийл Мопе също получи червен картон за реплика към съдията.

Уулвс остава на 12-а позиция с актив от 45 точки, докато Брайтън е с 10 точки пред Фулъм, така че въпреки загубата "чайките" не могат да се чувстват пряко застрашени. Тимът на Греъм Потър обаче пропусна да си гарантира и на теория оцеляването, което щеше да се случи, ако бе победил днес.