Интер прегърна Скудетото с гръмка победа и рекорд на Конте (видео)

Новият шампион на Италия Интер разгроми Сампдория с 5:1 в първия мач на домакините на "Джузепе Меаца" след официализирането на 19-ата титла на "нерадзурите". Двубоят бе от 35-ия кръг, като футболистите на Антонио Конте вече са с 85 точки - 15 повече от настанилия се временно на втората позиция тим на Наполи. Роберто Галярдини беше точен още в 4-ата минута за Интер днес, а Алексис Санчес стана автор на втория гол в 26-ата минута. Антонио Кандрева вкара гол на бившия си тим в 35-ата минута, но само 2 минути след това чилийският нападател Санчес порази целта за 3:1. Резервата Андреа Пинамонти стана автор на четвъртото попадение за новите шампиони в 62-ата минута, а Лаутаро Мартинес от дузпа направи резултата още по-изразителен в 70-ата минута. Воденият от Клаудио Раниери тим на Сампдория заема девето място в класирането с 45 точки. Именно генуезци бяха нанесли второто (и последно засега) поражение на "нерадзурите" в шампионата - 2:1 на 6 януари. Днес обаче резултатът бе съвсем различен и Интер постигна 14-а поредна домакинска победа в първенството.

Феновете на миланския гранд още няколко часа преди началото на срещата бяха обсадили пространствата пред стадиона, за да празнуват успеха заедно със своите любимци. Те посрещнаха ентусиазирано автобуса, с който пристигнаха Антонио Конте и неговите играчи. Властите разрешиха до 3000 привърженици да посрещнат шампионите пред "Джузепе Меаца", но изглеждаше, че феновете са повече.

Мачът бе още по-специален за наставника на домакините Антонио Конте, който записа рекорд. Той се поздрави с победа №136 в мач номер 200 като треньор в Серия "А". Така той стана специалистът с най-много победи в първите си 200 мача като треньор в историята на Серия "А".

Антонио Конте бе дал почивка на Ромелу Лукаку. Алексис Санчес бе избран за партньор на Лаутаро Мартинес. Ашли Йънг, Матиас Весино, Роберто Галярдини и Андреа Ранокия бяха сред тези, които започнаха от първата минута.

Антонио Кандрева и Кейта Балде пък се завърнаха на "Сан Сиро", но с екипа на Самп.

Домакините бяха посрещнати на терена с шпалир от страна на тима на Сампдория, каквато е традицията при такива случаи.

В четвъртата минута след пас по земя отляво на Ашли Йънг намиращият се в наказателното поле Роберто Галярдини насочи топката във вратата на Емил Аудеро - 1:0.

В 26-ата минута Алексис Санчес направи резултата 2:0. Чилиецът получи топката в наказателното поле в опасна за Сампдория позиция, отигра хладнокръвно ситуацията и преодоля Аудеро.

В 35-ата минута бившият халф на Интер Антонио Кандрева реализира попадение за Дория. Първоначално изглеждаше, че неговият удар е спасен от стража Самир Ханданович на самата голлиния, а Кейта Балде направи добавка, опъвайки с мощен шут от близко разстояние мрежата. В крайна сметка за автор на попадението бе обявен на някои места Кандрева, а на други - Балде, но това ще се доуточни след края на двубоя.

Само две минути след гола на Самп Санчес върна аванса на Интер от две попадения в резултата. Чилиецът изпрати топката в долния десен ъгъл на Аудеро с майсторски и  елегантен удар от въздуха след центриране отдясно на Ашраф Хакими.

В първите 15-ина минути след почивката на терена не се случи почти нищо по-запомнящо се и така се стигна до 62-ата минута, когато 21-годишният Андреа Пинамонти бе точен за 4:1. Младокът, появил се в игра малко по-рано на мястото на Алексис Санчес, получи топката в наказателното поле на генуезци, ориентира се бързо в ситуацията и от близко разстояние изпрати кълбото във вратата.

В 70-ата минута резултатът стана 5:1, а автор на поредния гол във вратата на Емил Аудеро този път бе Лаутаро Мартинес. Аржентинският нападател опъна мрежата зад Аудеро с безпощадно изпълнение от бялата точка. Дузпата бе отсъдена за игра с ръка на португалския халф на Самп Адриен Силва след удар на Николо Барела.

Малко след гола си Лаутаро можеше да направи резултата 6:1, но от добра позиция не намери очертанията на вратата. Заключителните минути бяха по-скоро спокойни и "нерадзурите" зарадваха тифозите си с хубава победа в първия мач у дома след завоюването на чаканата дълго титла.