Родопа с класика срещу Розова долина

Родопа (Смолян) победи Розова долина (Казанлък) с 3:0 в отложен мач от 24-ия кръг на Трета лига – Югоизточна група. Двубоят се игра на стадион „Септември“ в смолянския квартал „Райково“. Головете бяха дело на Даниел Кутев от дузпа в края на първото полувреме и на Михаел Кисьов, който успя да се разпише на два пъти през втората част на двубоя. Срещата започна равностойно, но постепенно домакините успяха да наложат темпото на игра и да вземат превес.

Съвсем логично в края на полувремето Родопа поведе, след като Михаел Кисьов бе спънат в наказателното поле на Розова долина от страна на Руси Чернаков, за което получи и жълт картон. Главният рефер Петър Аспарухов посочи и бялата точка. С изпълнението на дузпата в 42-ата минута се нагърби Даниел Кутев, който не сбърка и отбеляза за 1:0. Резултатът можеше да е доста по-изразителен през първата част, но Маринов се намеси адекватно на няколко пъти и до гол не се стигна. Вторите 45 минути започнаха доста агресивно за гостите. Футболистите от Казанлък демонстрираха доста агресивна игра, за което получиха общо пет жълти картона. В 56-ата минута се стигна и до втория гол за Родопа, който бе реализиран от Кисьов с глава.

Гостите също успяха да изработят добра ситуация пред вратата на домакините, но топката, изстреляна от Атанас Апостолов, срещна страничната греда на Стелиан Ангелов. В края на мача Михаел Кисьов направи резултата класически, вкарвайки за 3:0 в 90-ата минута.