Празненства във Велико Търново за 100-годишнината на Етър

Омония грабна първа титла на Кипър след 11 години

Най-популярният клуб в Кипър- Омония стана шампион на страната за 21-ви път в историята си и първи след цели 11 години. "Зелените" се наложиха с 1:0 над АЕК Ларнака като гост с голмайстор Фотис Папулис (49-а минута). Срещата беше от 9-ия кръг на втората фаза на шампионата, а целта от "зелено-белите" беше постигната в комбинация с равенството 2:2 на Аполон (Лимасол) с Олимпиакос (Никозия) на стадион "Цирион".

Така играчите на шведския треньор Хенинг Берг бяха коронясани за шампиони математически мач преди финала на сезона. Срещата на стадион АЕК Арена в Ларнака беше неподходяща за сърдечно болни, тъй като мачът в Ларнака приключи и играчите на Омония се наредиха на пейката с резервите, които бяха вече с телефоните си гледаха мача на "Цирион" през интернет. А с последния сигнал на мача в Лимасол те избухнаха в бурна радост.

След като започнаха сезона с две точки преднина, Омония в момента има 78 срещу 73 на Аполон и 68 за намиращия се на 3-о място АЕЛ Лимасол. Играчите от Омония започнаха мача с натиск, търсейки бърз ранен гол, а героят Папулис пропусна две много добри положения в 1-ата и в 7-ата минута. До към 25-ата минута двата отбора успокоиха темпото. В края на първата част имаше и две опции за АЕК, но Иван Тричковски не успя да уцели вратата от 3-4 метра. Второто полувреме започна по същия сценарий и така Омония стигна до победния гол. Фотис Папулис беше на правилното мято и след центриране на Тиаго прати топката в мрежата за 0:1.