Празненствата във Велико Търново за 100-годишнината на Етър започват с демонстративен женски мач срещу полския Медик

Бъфало обърна гостуващия Ню Йорк Айлъндърс

Андерс Бьорк реализира две попадения в редовното време и единствен се разписа при дузпите, а Бъфало обърна гостуващия Ню Йорк Айлъндърс с 4:3 в мач от редовния сезон на Националната хокейна лига.

Вратарят на домакините Майкъл Хаузър парира 45 изстрела, а Бъфало регистрира втора поредна победа, но въпреки това остава на дъното в лигата с едва 37 точки от 54 мача.

Кал Клатърбък завърши с гол и асистенция за Айлъндърс, който водеше с 3:1 1от 37:37 минута на двубоя, но не успя да удържи аванса си.

Павел Заха вкара втория си гол 2:18 минути преди края на продължението и донесе успеха на Ню Джърси над гостуващия Бостън с 4:3.

Двата отбора вече си осигуриха място в плейофите.

Едмънтън постигна трета поредна победа след 4:1 в залата на Ванкувър.

Капитанът Конър МакДейвид се отличи с две асистенции и е лидер в игата с 93 точки през сезона.

Леон Драйзайтл вкара два пъти, а вратарят Майк Смит направи 28 спасявания, 17 от които в третата част.

Едмънтън е втори в Северната дивизия с 66 точки и си гарантира място в елиминациите за купа "Стенли".

Брук Бесър се разписа за канадците, които допуснаха шесто поредно поражение.