Драма и нерви във втория полуфинал за Купата на България при жените

Отборът на Барокко е вторият финалист за Купата на България в женския ни футбол. Това стана ясно, след като футболистките на Станислава Цекова направиха обрат и победиха Пирин лейдис с 2:1 във втория полуфинал на турнира. В изключително драматичен сблъсък на стадион “Христо Ботев” в Благоевград срещата започна ударно за тима на домакините. Емили Дамянова зарадва публиката на “орлетата” още в 75-ата секунда, когато се разписа след прехвърлящ удар с глава. Така Пирин поведе още в самото начало.

Намиращият се в много добра форма състав на Барокко имаше нужда от 14 минути, за да стигне до равенството. Това се случи, след като Деница Семкова прати топката в мрежата. Тя бе изведена отлично зад защитата с хубаво подаване на Изабела Петрова. През втората част отборът на Барокко определено беше по-свеж и повече искаше победата, а също така и създаде няколко положения. Така в 69-ата минута резервата на “жълто-сините” Айлин Чаушева с хубав изстрел от въздуха донесе пълен обрат за своя тим. Тя изненада цялата защита на “зелените”.

Най-добрата възможност за футболистките на Бети Баракова дойде в 94-ата минута, когато гредата спаси Барокко, а след последвалото меле пред вратата на гостите, топката така и не стигна до мрежата.

За съжаление след последния съдийски сигнал последваха грозни сцени, като двата тима тръгнаха да се разправят, след като Изабела Петрова бе ударена без топката от една от състезателките на Пирин. Последва масово меле на терена и от двата лагера трябваше да се намесват, за да се предотврати още по-голям сблъсък с по-сериозни последствия. Със сигурност обаче ще има сурови наказания, тъй като всичко стана пред очите на рефера Ивайло Ненков.

Барокко излиза срещу хегемона НСА във финала за трофея, след като шампонките надвиха с 2:0 Локомотив (Пловдив) в първия полуфинал.

НСА елиминира Локомотив (Пд) и е на финал за Купата на България при жените (галерия+видео)