НСА елиминира Локомотив (Пд) и е на финал за Купата на България при жените (галерия+видео)

Шампионът на България и дългогодишен хегемон в женското първенство НСА се класира на финал за Купата на България след успех с 2:0 над Локомотив (Пловдив). Голямото дерби от полуфиналите за Купата се игра в Пазарджик и беше излъчено НА ЖИВО в сайта Sportal.bg. Тея Пенкова (52) изведе гостите напред, а Ивана Найденова (86) удвои с прекрасен гол след удар от около 25 метра. Така НСА ще спори за трофея с победителя от двойката Барокко - Пирин (Лейдис), които се изправят един срещу друг по-късно днес.

Тимът на НСА започна срещата по-активно и създаде няколко положения пред вратата на домакините, които обаче не доведоха до гол във вратата на Панайота Хацхаристу. Локомотив отговори в 18-ата минута с удар на Инна Димова, преминал високо над вратата. В 26-ата минута Леонора Желева се отчете със сериозен пропуск. Тя засече центриране от левия фланг, но от метър разстояние до голлинията не успя да прати удара си във вратата и стреля в аут.

38 Локомотив (Пловдив) - НСА / 1/2-финал за Купата при жените

Постепенно обръчът около наказателното поле на Локомотив се затегна и нов удар с глава премина встрани от вратата. В 52-ата минута по-активната игра на гостите от София даде резултат. Тея Пенкова влезе в наказателното поле и след серия от финтове отправи неспасяем удар към вратата. Панайота Хацхаристу направи плонж, но изгледа как топката се оплита в мрежата.

Три минути по-късно Веселина Махлалиева остави отбора на Локомотив с човек по-малко. Тя фаулира Тея Пенкова, останала последната в защитата на "смърфовете" и резонно видя червения цвят и напусна терена преждевременно. В 76-ата минута Нора Димитрова влезе в пререкание с противникова състезателка, за което получи втори жълт и респективно червен картон, което възстанови численото равенство на терена.

В 86-ата минута отборът на НСА сякаш сложи точка на спора с прекрасен гол на Ивана Найденова. Тя стреля от oколо 25 метра метра и прати топката точно в горния ляв ъгъл на вратата, правейки Панайота Хацхаристу безпомощна.

ЛОКОМОТИВ - НСА 0:2
0:1 Тея Пенкова (52)
0:2 Ивана Найденова (86)

ЛОКОМОТИВ: Панайота Хацхаристу, Александра Палагачева, Диана-Михаела Атанасова, Мария Стойчева, Инна Димова, Веселина Махлалиева, Николета Бойчева, Вероника Гоцева, Кристияна Димитрова, Велина Кошулева, Вени Дона Сърбинска

НСА: Роксана Владимирова, Моника Ръжтева, Яница Иванова, Нора Димитрова, Йоана Папазова, Леонора Желева, Валентина Асенова, Илана Найденова, Яна Йорданова, Димитра Иванова, Тея Пенкова