Левски е мобилизиран за успех в дербито с ЦСКА-София

Интер сложи ръка върху Скудетото след победа над последния (видео)

Интер направи може би последната крачка към титлата в Серия “А”, след като спечели с 2:0 гостуването си на Кротоне в мач от 34-ия кръг. Официално тимът ще е шампион, ако в неделя Аталанта не надвие Сасуоло на неговия терен. Ако пък този план на “нерадзурите” не се изпълни, те ще се нуждаят само от точка в следващия си двубой срещу Сампдория на “Сан Сиро” след седмица. Кристиан Ериксен първи вкара за Интер в 69-ата минута - само четири след влизането си в игра. В добавеното време Ашраф Хакими се разписа за 2:0. Това поражение пък е фатално за Кротоне, който по този начин изпада от елита.

Тимът на Антонио Конте не блестеше с изявите си, но пак имаше куп положения. През първото полувреме гредите на два пъти спираха гостите след удари на Лукаку и Лаутаро Мартинес, а Стефано Сенси изпусна сам срещу вратаря още в 3-ата минута. Към края на редовното време ВАР отмени попадение на Лукаку.

Наставникът на гостите заложи на Ромелу Лукаку и Лаутаро Мартинес в атака, а героят от последния мач Матео Дармиан започна като ляв халф-бек вместо Иван Перишич или Ашли Йънг

32 Кротоне - Интер 0:2

Стефано Сенси можеше да изведе Интер напред още във 2-ата минута, но ударът му по земя се отби в крак на играча на домакините. Минута по-късно халфът дори беше изведен сам срещу вратаря, но Алекс Кордас спаси.

Последваха по-спокойни минути от страна на гостите, като те дори се прибраха в своята половина, надявайки се да организират контраатаки. Следващото положение дойде в 23-ата минута, когато засичане на Лукаку с глава се отби в гредата. Друга реална опасност дойде в 37-ата, когато Барела подаде към Лаутаро зад последния в защитата на Кротоне, но нападателят не успя да овладее и топката му беше избита.

Минута преди паузата Интер отново беше спрян от гредата. Този път Лаутаро Мартинес шутира и Кордас изглеждаше безпомощен, но кълбото се отби в десния стълб. Веднага след това стражът на Кротоне беше тестван и от Стефано Сенси, като пак отрази.

Интер не започна силно втората част, което даваше възможност на домакините да се справят с всички атаки на съперника и дори на момент да играят като равен. Антонио Конте реши да освежи отбора си в 65-ата минута, вкарвайки цели трима нови футболисти. Един от появилите се на терена футболисти беше Кристиан Ериксен, на когото му трябваха само четири минути, за да реализира за 1:0. В 69-ата датчанинът намери път към мрежата с изстрел извън наказателното поле.

Не последва никакъв сериозен отговор от страна на Кротоне, а дори напротив - "нерадзурите" станаха по-опасни, като търсеха второ попадение. В 80-ата минута обаче нападателят на домакините Сими беше изпуснат в наказателното поле, но той бе успя да нанесе хубав удар. Три минути след това последва акция на Интер, при която Лукаку изстреля кълбото в мрежата. Намеси се обаче ВАР, за да изчисли, че при атаката е имало засада на Перишич и съответно попадението не беше зачетено.

В последните секунди се стигна до центриране в наказателното поле на Самир Ханданович от фал, но отбраната в бяло се справи, а и дори се стигна до подаване към устремилия се напред Хакими. Мароканецът хладнокръвно се разписа за крайното 2:0.