Бела удари Вихрен в Сандански, битката се завърза (видео+галерия)

Беласица спечели дербито на 29-ия кръг в Югозападна Трета лига. "Комитите" надвиха с 2:0 Вихрен в Сандански и завързаха битката за върха.

39 Вихрен (Сандански) - Беласица 0:2

Първото полувреме предложи сравнително равностойна игра, а попаденията за тима от Петрич паднаха след почивката.

Първо в 59-ата минута Атанас Карачоров матира вратаря на Вихрен с глава, а малко след това бившият футболист на ЦСКА 1948 Мартин Таушанов завърши хубава акция на Бела за 2:0. В мача бяха уцелени на три пъти гредите, от които два пъти от домакините и един път от гостите.

Това се оказа и крайният резултат, а в самия край Александър Смилков от гостите получи червен картон. До края на срещата обаче останаха броени секунди и това не повлия на разпределението на точките.