Екшън в Петрич развали драма с шест гола, фенове налагаха играчи на Балкан (видео)

Публиката се завърна по българските стадиони, но за жалост и простотията се завърна по трибуните с пълна сила. На стадион “Цар Самуил” в Петрич максимум 15-20 фенове на “комитите” развалиха головото шоу между Беласица (Петрич) и Балкан (Ботевград) в дербито от 28-ия кръг на Югозападната Трета лига, което завърши 3:3.
Малка група от феновете на петричани бесни, че играчите на Саша Симонович изпуснаха победата в 89-ата минута, с което най-вероятно и огромна част от шансовете си за завръщане сред професионалистите, нахлуха на пистата, опитвайки се да се саморазправят с футболистите на гостите. Няколко от играчите на Балкан отнесоха удари, като най-много пострада Симеон Иванов, чийто нос беше разбит. Освен юношата на Левски, Емил Колев, който вкара първите два гола за “зелено-черните”, капитанът Петър Василев и нападателят Калоян Бонев също получиха удари от въпросните фенове.

Това се случи секунди след последния съдийски сигнал на Иво Андреев, който благодарение на играчите на Бела се размина с гнева на фенове им. Първият му помощник Калоян Кацаров обаче беше изритан от фен. (показа видео във фейсбук страницата на гостите).

Именно футболистите на Симонович и ръководството на домакините са в основата да няма по-сериозни ексцесии, тъй като около 10-те стюарди не успяха да се справят сами. Играчите на Балкан дори бяха затворени в някои от помещенията на хотела, който се намира в сградата, където са и съблекалните. Те останаха, докато не дойде полицията, за да изведе феновете на Беласица, които до този момент продължаваха да търсят саморазправа. Нещо, което делегатът Атанас Петкашев от Благоевград, трябва да е описал и сега предстоят тежки наказания. Накрая полицейски кордон изведе автобуса на Балкан до пределите на Петрич и играчите на гостите отпътуваха спокойно за Ботевград.

Иначе двата тима изиграха страхотен сблъсък за нивото на аматьорския футбол, който завърши 3:3, след като гостите стигнаха до точката след гол с пета в 89-ата минута. Преди това Беласица пропусна два гола аванс, които натрупа за няколко минути в началото на втората част, след като първото полувреме завърши 1:1.

Предвид отварянето на стадионите и доброто представяне на Беласица през тази кампания, както и пуснатия свободния вход от шефовете на домакините, имаше сериозна посещаемост по трибуните. За жалост, естествено, че мерките не се спазваха, както трябва и зрителите седяха на групи, а не при дистанция от метър и половина, каквито са изискванията.

Бела поведе в 29-ата минута с хубаво попадение на Аспарух Смилков, който завърши добра атака на домакините. Буквално пет минути по-късно Емил Колев изравни с глава след центриране от корнер.

Втората част започна ударно за тима от Петрич, който в 52-ата минута вече имаше преднина от две попадения. Първо Стивън Кирилов бе точен в 47-ата минута след светкавична контраатака, докато Атанас Карачоров направи резултата 3:1, когато завърши хубава атака по десния фланг и майсторско подаване на Патрик Попов. Гостите, които нямаха загуба от 12 кръга, предчувстваха първото си поражение от ноември месец миналата година. Емил Колев обаче определено имаше ден и отново с глава след центриране от корнер се разписа за втори път в мача. Това се случи в 54-ата минута, когато засече подаване на Павел Петков.

Двубоят вървеше към своя край, когато след поредно центриране от ъглов удар, играчите на Симонович отново не се справиха добре. Топката беше избита, но остана във владеене на гостите, като последва ново центриране, а Петър Василев надскочи футболист на Беласица и прати топката към Кристиян Ковачев, който на метър пред голлинията с пета вкара за 3:3. Домакините първо искаха фаул в атака на Василев. Агитката домакините пък побесня след жестовете показани им от резервата Дейвид Йорданов, докато съотборниците му празнуваха равенството.

Драмата можеше да стане още по-голяма, тъй като в 93-ата минута Симеон Иванов бе на сантиметри да си вкара ефектен автогол и да донесе победата на Беласица. Ударът му с глава обаче мина съвсем близо до лявата греда на Костадин Котев. Част от феновете на Беласица вече се бяха изнесли към официалната трибуна, а при смяната на Павел Петков човек от скамейката на петричани тръгна да се саморазправя с него, след като мина буквално пред пейката на Беласица. Отново останалата част от щаба на Симонович спря това.

След последния съдийски сигнал обаче за голямо съжаление част от феновете на Беласица направиха така, че да накажат сериозно любимците им, които правят много добър сезон и мечтаят за професионалния футбол. Равенството днес обаче ги отдалечи на четири точки от лидера Марек. Петричани са трети с 62 точки, докато Балкан остана без поражение в 13-и пореден мач, а във второ поредно гостуване на водещите отбори прави 3:3, след като и в Кюстендил срещата завърши реми с шест попадения. Клубът от Ботевград е шести с 46 точки.