Много битка и самоубийствен хикс в Търново - Ботев (Пловдив) си отдъхна

Тимовете на Етър и Славия завършиха наравно 1:1 в мача помежду си от 26-ия кръг на efbet Лига. Двата тима се бореха за победа, с която да запазят шансове за директно спасение, но с хикса днес и двата състава ще участват в четворката, която трябва да определи изпадащите тимове от елита. Равенството зарадва най-много тима на Ботев (Пловдив), който се спаси преди тежкото си домакинство срещу Лудогорец и дори и да загуби, няма как да попадне сред последните четири отбора в класирането. Милчо Ангелов откри за домакините днес, но Димитър Рангелов спаси гостите.

Така ситуацията е ясна - Славия, Ботев (Враца), Етър и Монтана ще са четирите тима, който ще играят в последната четворка на efbet Лига. Към момента “белите” са с 23 точки, Враца и “болярите” са с една по-малко, а на дъното е Монтана с 19. Тимът от Северозапада обаче е с мач по-малко и може да увеличи актива си в мача срещу Берое малко по-късно днес. Ботев (Пловдив) пък е с 24 точки и вече може да си отдъхне.

През първата част двата тима демонстрираха много воля за борба, но интересните моменти пред двете врати бяха малко. В най-дискусионната ситуация Миси Мезу и Емил Виячки влязоха в сблъсък в наказателното поле на Славия, но съдията Валентин Железов прецени, че бранителят не е извършил нарушение срещу футболиста във "виолетово".

В 53-ата минута Етър удари греда. Центриране на Алдаир намери непокрития Мезу, който с глава стреля, но топката се спря в лявата греда на Вуцов.

В ответната атака и Славия удар греда. Емил Стоев шутира мощно, но стълбът спаси този път Христо Иванов.

В 79-ата минута Етър откри резултата. Алдаир получи топката по левия фланг и след като напредна подаде по земя към нахлуващия Милчо Ангелов, който мигновено я засече във вратата за 1:0.

Малко по-късно Кольо Станев взе грешното решение и вместо да подава на съотборник реши да стреля, с което пропусна да удвои преднината на Етър.

Мачът вървеше към минимален успех на домакините, но в даденото от съдията продължение ветеранът Димитър Рангелов спаси "белите" с виртуозна странична ножица за 1:1. До края на мача до ново попадение не се стигна и двата тима се примириха с хикс, който не урежда никого.

ЕТЪР 1:1 СЛАВИЯ
1:0 Ангелов (79)
1:1 Рангелов (90)

ЕТЪР: 1. Иванов, 84. Илиев, 26. Иванов, 3. Анхел, 23. Хубчев, 83. Алдаир, 44. Кацаров, 16. Мечев, 11. Младенов, 22. Кнежевич, 10. Мезу

СЛАВИЯ: 13. Вуцов, 55. Христов, 75. Гандри, 23. Виячки, 19. Антовски, 7. Макрилос, 77. Вълчев, 71. Стоев, 10. Кирилов, 70. Александров, 14. Димитров