Черно море направи голяма крачка към Топ 6, Ботев (Вр) ще се бори за оцеляване (видео)

Черно море постигна драматична победа с 1:0 над Ботев (Враца) в сблъсък от 26-ия кръг на еfbet Лига. В герой за "моряците" се превърна Пабло Гарсия, който заби единственото попадение на стадион "Христо Ботев".

С този успех Черно море е много близо до място в Топ 6. Тимът на Илиан Илиев събра актив от 37 точки и се изкачи до петото място преди мачовете на Берое и ЦСКА 1948, които също се борят за място сред най-добрите шест в елита.

Ботев (Враца) пък спечели 22 точки в efbet Лига, което означава, че "зелените" ще се борят до последно за своето оцеляване.

Първата интересна ситуация в мача се откри пред вратата на домакините. В 5-ата минута защитата на врачани не се разбра, а от тази ситуация се възползва Зе Гомеш, който обаче не успя да прати кълбото в мрежата на Красимир Костов. Малко по-късно отново нападателят на гостите бе близо до гола. Той бе изведен на добра позиция от Родриго Енрике, след което отправи удар по земя, но топката премина на сантиметри от целта.

В 12-ата минута Валери Домовчийски и Христо Златински комбинираха, а халфът на "зелените" шутира от въздуха, но над вратата.

Пет минути преди края на първата част Попов стреля от далечна дистанция, но Красимир Костов улови без проблем.

В 50-ата минута Родриго излезе сам срещу вратаря, но той отправи слаб изстрел, който нямаше как да затрудни Красимир Костов.

Първото попадение на стадион "Христо Ботев" падна в 68-ата минута. Точен в сблъсъка бе Пабло Гарсия, който се възползва от разбъркване в наказателното поле. Родриго Енрике шутира, Костов изби, но кълбото попадна в краката на испанския халф, който откри головата си сметка в елита на българския футбол.

В 79-ата минута резервата Самир Аясс направи красива странична ножица, но опитът му не намери очертанията на вратата на "моряците".

В 90-ата минута Даниел Генов отправи коварен удар, който бе избит от Георги Георгиев. Юлиян Ненов бе близо до това да засече избитата топка, но в последния момент Цветомир Панов се намеси ключово. Това бе и последната интересна ситуация в двубоя от последния кръг на редовния сезон в efbet Лига.

БОТЕВ (ВРАЦА) - ЧЕРНО МОРЕ 0:1

0:1 Гарсия (68)

Стартови състави:

Ботев (Враца): 33. Красимир Костов, 18. Илия Миланов, 37. Венцислав Керчев, 81. Атанас Зехиров, 77. Мартин Николов, 24. Аласан Н'Диайе, 23. Христо Златински, 22. Никола Колев, 9. Даниел Генов, 10. Петър Атанасов, 30. Валери Домовчийски
Ст. треньор: Веселин Великов

Черно море: 22. Георги Георгиев, 27. Даниел Димов, 28. Влатко Дробаров, 6. Виктор Попов, 2. Цветомир Панов, 71. Васил Панайотов, 23. Пабло Гарсия, 15. Леандро Андраде, 72. Родриго Енрике, 17. Велислав Василев, 20. Зе Гомеш
Ст. треньор: Илиан Илиев

Стадион: "Христо Ботев", Враца
Съдия: Георги Димитров