Рускиня спечели титлата в многобоя на Eвропейското по спортна гимнастика

Рускинята Виктория Листунова спечели титлата в многобоя при жените на Европейското първенство по спортна гимнастика в швейцарския град Базел. Листунова събра сбор от 56.731 точки, след като получи оценки от 14.466 точки на прескок, 14.333 на смесена успоредка, 14.066 на греда и 13.866 точки на земна гимнастика. Втора е друга рускиня Ангелина Мелникова с 55.432 точки (14.733, 13.733, 12.833, 14.133), а бронзовото отличие стана притежание на представителката на Великобритания Джесика Гадирова с 55.100 (14.600, 13.300, 13.500, 13.700) точки.

15-годишната Листунова е шампионта на Русия за 2021 година в многобоя. Това европейско първенство за нея е дебют при жените.

В квалификациите Мелникова и Листунова заеха първите две места, а трета беше сънародничката им Владислава Уразова, но според регламента на финалите в многобоя и на отделните уреди могат да участват само по две състезателки от държава.

На финалите Мелникова ще играе на прескок, земя и смесена успоредка, Листунова е финалистка на земя, а Уразова - на смесена успоредка.