Чолов донесе първи медал на България от Световното по бокс за младежи

Уилям Чолов се класира за полуфиналите в категория до 75 килограма и донесе на България първи медал от Световното първенство по бокс за младежи и девойки до 19 години, което се провежда в полския град Келце.

В четвъртфиналите българинът се наложи с 3:2 (29:28, 28:29, 29:28, 29:28, 28:29) съдийски гласа над представителя на Индия Маниш и си осигури поне бронзово отличие.

Срещата бе много равностойна, но по-добрият старт на българския боксьор в срещата му даде предимство, което убеди съдиите да му дадат преимущество.

Във вторник за място на финала Чолов ще се бие с бразилеца Исаяс Фильо.

По-късно днес другият български представител, останал в турнира - Радослав Росенов, също ще може да си гарантира медал от първенството в Келце, ако в четвъртфиналите в категория до 60 килограма победи Керем Йозмен от Турция.