Спортен клуб Цанев с най-много медали на Държавното първенство по олимпийско карате

Спортен клуб "Цанев" завърши на първо място в класирането по медали на Държавното първенство по олимпийско карате за всички възраст, което се проведе в събота и неделя в тренировъчната зала "Арена Армеец".

Състезателите на клуба завоюваха 23 златни, 18 сребърни и 20 бронзови медала.

В подреждането следват карате клуб "Шурикен" с 16 златни, 16 сребърни и 17 бронзови медала и карате клуб "Самурай" с 11 златни, 4 сребърни и 16 бронзови отличия.

В шампионата участваха над 590 бойци от 27 клуба от страната.

От състезателите, които са на олимпийска подготовка, шампиони станаха Стефан Петков (75 кг), Васил Ривов (67 кг) и Александра Стублева (+68 кг).

Ивет Горанова (55 кг) беше дисквалифицирана на финала за прекален контакт (нанесе силен удар в главата на съперничката й), а Ивана Каменова е с контузия и не участва в първенството.