Татяна Воложанина се класира за финала на топка на Световната купа в Ташкент

Татяна Воложанина се класира за финала на топка на Световната купа по художествена гимнастика в Ташкент (Узбекистан). Тя 12-а във временното класиране за многобоя след първите два уреда със сбор от 46.230 точки.

Воложанина изигра силно съчетанието си с топка и получи шеста по сила оценка - 24.075 точки, с което си осигури място на финала в неделя. На обръч Воложанина беше оценена с 22.155 точки и остана извън финала.

Другата българка Ева Брезалиева е 27-а в многобоя със сбор от 41.000 точки. Тя допусна сериозна грешка на обръч и получи оценка 18.400 точки, а на топка има 22.600 точки.

Брезалиева е абсолютен дебютант на Световна купа, Воложанина също на практика дебютира на турнир от такъв ранг.

Надпреварата в Узбекистан е изключително силна като в нея участват 50 гимнастички начело с руските звезди Дина и Арина Аверина.

Арина Аверина води в многобоя със сбор от 54.350 точки (26.900 на обръч и 27.450 на топка), а втора е сестра й Дина Аверина със същия сбор (26.450 на обръч и 27.900 на топка).

Третата позиция във временното класиране заема Анастасия Салос от Беларус с 51.100 точки (25.000 на обръч и 26.100 на топка).

В събота е надпреварата във вторите два уреда при жените - бухалки и лента, а в неделя са финалите на отделните уреди.