Сонего ще се бори за историческа титла в Каляри

Италианецът Лоренцо Сонего и сърбинът Ласло Джере се класираха за финала на турнира по тенис на червени кортове в Каляри (Италия) с награден фонд от 408 800 евро. Третият в схемата Сонего елиминира номер 2 Тейлър Фриц (САЩ) с 6:4, 5:7, 6:1 за 2:39 часа.

Американецът отговори със серия от четири гейма, а след здрава битка до края успя да вземе втория сет за 64 минути. В третата част италианецът доминираше и загуби само един гейм.

Така 25-годишният Сонего е само на една победа от това да стане първият италианец за последните 15 години с титла на клей пред родна публика. За последно бившият номер 25 в света Филипо Воландри спечели титла в Италия на клей в Палермо през 2006 година.

Сонего ще се бори за втора титла в кариерата си. Той спечели първи трофей от АТP в Анталия (Турция) през 2019 година.

Във втория полуфинал Ласло Джере разгроми номер 4 Николоз Басилашвили (Грузия) с 6:2, 6:0 за 52 минути. Джере пое контрола рано и след 3:2 в първия сет спечели девет поредни гейма и завтори мача. 25-годишният сърбин достигна до третия си финал от АТP в кариерата.