Шест медала, от които два златни, спечелиха българските гимнастички на финалите на отделните уреди на турнира Купа "София"

Шест медала, от които два златни, спечелиха българските гимнастички на финалите на отделните уреди на турнира  Купа "София"

Шест медала, от които два златни, спечелиха българските гимнастички на финалите на отделните уреди при жените на международния турнир по художествена гимнастика за Купа "София". надпреварата завърши тази вечер в зала "София".

Татяна Воложанина, Стилияна Николова и Ева Брезалиева завоюваха 2 златни, 3 сребърни и 1 бронзов.

Четири от отличията са на Воложанина - злато на бухалки и сребърни медали на обръч, топка и лента. Николова, която в последните седмици тренира с травма на ръката, стана първа на топка, а Брезалиева е трета на обръч.

На обръч Татяна Воложанина зае второ място с 22.300 точки. Същата оценка получи и победителката Елжана Таниева от Казахстан, която обаче е първа заради по-високата стойност за изпълнение.

Ева Брезалиева стигна до бронза с 22.100 точки, въпреки че имаше груба грешка - излизане на уред и гимнастичка извън терена. Ако си беше изиграла чисто съчетанието тя със сигурност щеше да има златен медал.

На топка шампионка стана Стилияна Николова с 24.700 точки, която представи много силно композицията си, а втора се нареди Татяна Воложанина с 23.350 точки.

Трета е Сабина Бакатова от Казахстан с 22.350 точки.

На бухалки Татяна Воложанина завоюва златното отличие с 24.450 точки. Втора и трета са съответно Екатерина Галкина (Беларус) с 23.200 и Сабина Бакатова (Казахстан) с 22.750 точки

Другата българка - София Иванова, която дебютира на финал при жените на голям международен турнир, допусна грешки от напрежение и се нареди седма с оценка 18.550 точки.

На лента почти всички грации допуснаха грешки. Титлата спечели Елжана Таниева от Казахстан с 20.550 точки. Втора с 18.700 точки е Татяна Воложанина, която изпусна уреда, а трета се нареди италианката София Мафейз с 18.550 точки.

Ева Брезалиева също с грешка е шеста с оценка от 16.400 точки.

Над 100 гимнастички и 15 ансамбъла за девойки от 26 държави участваха в надпреварата.

Турнирът се проведе без публика заради пандемията от коронавирус.