Бъфало прекъсна най-дългата губеща серия в НХЛ за последните 17 години

Бъфало Сейбърс победи с 6:1 Филаделфия Флайърс и сложи край на серията си от 18 поредни загуби. "Сабите" се намираха в най-дългата серия без успех в Националната хокейна лига за последните 17 години, но успяха да я прекъснат с убедителна игра срещу "летящите".

Резултати от НХЛ

Сам Райнхарт и Къртис Лазар дадоха преднина на Бъфало от два гола след първата третина, но в началото на втората Иван Проворов върна един гол за Филаделфия.

Стивън Фогарти с първия си гол в НХЛ върна аванса на Бъфало от две попадения в 30-ата минута на мача, а Кейси Мителщад покачи на 4:1 до края на третината.

В заключителните 20 минути Бъфало стигна до нови два гола, като техен автор бе Брендън Монтур.

Вратарят на "сабите" Линус Улмарк направи много силен мач и спаси 31 удара към вратата си, заради което бе избран и за най-добър играч в мача.