Доминация на Боряна Калейн след 3 златни и 1 бронзов медал, трето място и за Катрин Тасева

Боряна Калейн продължава със силните си изяви на Световната купа по художествена гимнастика в София. Ден след среброто в многобоя, родната грация извоюва 3 златни медала - във финалите на обръч, бухалки и лента. Тя спечели и бронзово отличие на топка. Калейн представи обръча си по чудесен начин - концентрирано и на високо темпо. Тя заслужено получи и най-високата оценка в индивидуалното - 26.150.

14 Световна купа по художествена гимнастика - финал обръч

Зад нея се наредиха представителката на Беларус Анастасия Салос и тази на Израел Линой Ашрам. И двете получиха оценка от 26.100, но Салос беше оценена по-високо за изпълнение и така изпревари своята конкурентка. В събота именно Ашрам спечели титлата в многобоя. Тогава тя изпревари Боряна с две десети. Днес обаче съдбата се усмихна на Бубето и тя стана първа с 5 стотни разлика.

Благодарение на стабилната си и концентрирана игра, Боряна се пребори и за втори златен медал. Родната гимнастичка получи най-висока оценка за изпълнението си на бухалки - 26.100. Въпреки че изпусна уред, Калейн успя да запази самообладание и доигра атрактивното си съчетание по добър начин.

21 Световна купа по художествена гимнастика - награждаване

Бронза пък грабна другата ни представителка Катрин Тасева. Тя беше оценена с 24.500 за доброто си изпълнение на бухалки и по този начин завоюва първи медал от Световната купа в София. Боряна и Катрин бяха разделени от София Рафаели от Италия, която получи 24.950.

17 Световна купа по художествена гимнастика

Чудесното представяне на Боряна обаче не спря до тук. Тя продължи доминацията си през деня и завоюва трети златен медал - този път на лента. Грацията ни спечели съдиите с изпълнението си, за което получи 22.150. След нея отанаха Анастасия Салос с 21.600, както и София Рафаели с 21.350.

4 Световна купа по художествена гимнастика - Боряна Калейн - лента

Не така обаче стояха нещата във финалите на топка за Калейн. Българката представи лиричното си съчетание под съпровода на "Вечеряй, Радо" и макар че не допусна грешки, получи ниска оценка за представянето си. Калейн беше оценена с 25.500, което й отреди трето място и бронзов медал. Пред нея се наредиха Линой Ашрам с 26.500 и Алина Харнаско с 25.850.

Катрин Тасева пък остана четвърта във финала на топка. Тя изигра стабилно съчетанието си и получи оценка от 24.400.