НСА не допусна изненада и се справи със Севлиево Лейдис (видео+галерия)

НСА победи в домакинството си на Севлиево Лейдис в мач от 16-ия кръг на женската Swiss Capital Лига. Столичният тим се наложи с 4:1 и по този начин продължава да няма нито една загубена точка от началото на сезона. Ивана Найденова откри от дузпа (21’), а Валентина Асенова (46’), Тея Пенкова (62’) и Нора Димитрова (84’) вкараха останалите три попадения. За Севлиево точна бе Виктория Димитрова в 77-ата минута.. Двубоят бе излъчен на живо Sportal.bg.

19 НСА - Севлиево Лейдис

Още в първите секунди Леонора Желева имаше шанс да вкара, но изстрелът ѝ мина над напречната греда. В 8-ата минута след нова атака на НСА Джесика Котс се озова на чиста позиция на 1-2 метра от голлинията, но стреля високо над опразнената врата.

В 21-ата минута НСА поведе в резултата. Столичният тим получи правото да изпълни дузпа, зад топката застана Ивана Найденова, която не сбърка и откри за 1:0.

В 32-ата минута домакините трябваше да извършат принудителна смяна. Яна Йорданова получи контузия и не успя да продължи срещата, като на нейно място се появи Александра Янева.

В 39-ата минута Джесика Котс отправи хубав в близост до точката за изпълнението на дузпа, но вратарката на гостите Виктория Иванова се намеси добре и спаси. 5 минути по-късно НСА получи правото да изпълни пряк свободен удар. Зад топката застана отново Котс, която стреля опасно по земя, но отново Иванова успя да се намеси и да избие.

Още в първите секунди на второто полувреме след хубава акция отдясно НСА успя да удвои. Леонора Желева центрира добре към капитанката на отбора Валентина Асенова, която в близост до голлинията успя да засече и да вкара за 2:0.

В 62-ата минута Тея Пенкова направи резултата класически за столичния тим. Тя бе изведена очи в очи с вратарката на гостите Виктория Иванова и с много добър завършващ удар успя да я прескочи, за да покачи до 3:0.

В 77-ата минута момичетата от Севлиево все пак успяха да върнат едно попадение. Гостите получиха право да изпълнят пряк свободен удар, а с изпълнението се нагърби Десислава Димитрова. Тя отправи добре топката към наказателното поле, като няколко футболистки скочиха да я засекат. Това обърка вратарката на домакините Виктория Димова, която не се намеси добре и пропусна кълбото, като по този начин и допусна гол във вратата си - 3:1.

7 минути по-късно НСА отново намери път към вратата на “зелените”. След добър изстрел, дошъл от пряк свободен удар, Виктория Иванова спаси добре, но топката попадна на крака на Нора Димитрова, която от близко разстояние и на празна врата на сбърка и вкара четвърти гол за своя тим.

С тази своя победа НСА продължава да бъде едноличен лидер в класирането, като след 15 изиграни срещи няма нито една загуба, нито равенство и е с актив от 45 точки. Севлиево от своя страна остава на 8-ата позиция с 19 точки на 5 по-малко от Барокко (София) и с 1 повече от ЖФК Варна.

НСА 4:1 СЕВЛИЕВО
1:0 Найденова (21) - д.
2:0 Асенова (46)
3:0 Пенкова (62)
3:1 Димитрова (77)
4:1 Н. Димитров (84)

Стартови състави:

НСА: 12. Виктория Димова, 3. Яница Иванова, 5. Нора Димитрова, 7. Валентина Асенова, 4. Моника Ръжтева, 22. Ивана Найденова, 20. Джесика Котс, 16. Яна Йорданова, 13. Леонора Желева, 14. Димитра Иванова, 19. Тея Пенкова

Севлиево: 23. Виктория Иванова, 2. Вили Карадакова, 5. Йоанна Томова, 3. Пламена Рачева, 7. Ебру Дурмушалу, 19. Весела Петкова, 8. Десислава Димитрова, 10. Елена Петкова, 9. Анелия Кукунова, 15. Моника Симеонова, 16. Виктория Аржанова