Синът на Хаджи зарадва Румъния в спиращ дъха сблъсък (видео)

Румъния срази Северна Македония с 3:2 в инфарктен сблъсък, който беше сред най-атрактивните от световните квалификации досега. Домакините водеха уверено с 2:0 до 82-ата минута, но само за две минути гостите изравниха. Синът на легендата Георге Хаджи - Янис Хаджи, обаче донесе успеха на северните ни съседи с победно попадение пет минути преди края. Нападателят на Лудогорец Клаудиу Кешерю излезе като титуляр за румънците и асистира за втория гол. Фаворитът в групата Германия пък разби Исландия с 3:0 и в неделя ще гостува в Букурещ. Останалите два съперника Лихтенщайн и Армения завършиха при 0:1.

Тимът на Северна Македония, който ще играе на Евро 2020, създаде две положения още при 0:0. Домакините обаче бяха по-точни и в 28-ата Флорин Танасе реализира за 1:0. В 50-ата закупеният от Парма за 8,5 млн. евро младок Валентин Михайла удвои след подаване на Кешерю.

Всичко на “Арена Национала” изглеждаше ясно, но в 82-ата гостите намалиха чрез Ариян Адеми. След още няколко секунди се разписа и Александър Трайковски, с което изведнъж резултатът беше изравнен. В 86-ата обаче Хаджи зарадва румънците с шут в мрежата за 3:2.