Саутхамптън забрави лошата си форма и е на полуфиналите (видео)

Саутхамптън се класира за полуфиналите на ФА Къп, след като спечели с 3:0 гостуването си на втородивизионния Борнемут. "Светците" до голяма степен решиха мача в края на първото полувреме, когато поведоха с два гола. Муса Дженепо откри в 37-ата минута, а в самия край на първата част Нейтън Редмънд удвои аванса на гостите. В 59-ата минута Редмънд отново се разписа.

Отборът на Ралф Хазенхютъл показа, че резултатите във Висшата лига не се отразяват на представянето му в Купата на Англия. В първенството тимът има 10 загуби в последните си 12 мача.

Още в десетата минута Саутхамптън прати топката в мрежата. Кайл Уокър-Питърс проби и върна към центъра, а Камерън Картър-Викърс си отбеляза автогол. След разглеждане с ВАР попадението бе отменено. "Светците" имаха предимство от началото, а Борнемут постепенно влезе в мача и започна да играе с топката повече от средата на полувремето.

Гостите откриха в 37-ата минута след отлична комбинация. Райън Бертранд изведе Дженепо и той се разписа. Защитата на домакините отново бе преодоляна в добавеното време на първата част. Стюърт Армстронг свали топката, а Редмънд преодоля няколко бранителя преди да увеличи аванса на Саутхамптън.

Тимът на Джонатан Уудгейт опита да се върне в мача в началото на второто полувреме и имаше добър период. Джак Уилшър на два пъти създаде проблеми на защитата на съперника. В 53-ата минута още едно попадение на "светците" бе отменено. Че Адамс прати топката в мрежата, но след разглеждане с ВАР голът не бе признат. Малко по-късно обаче Редмънд направи резултата 0:3 и този път нямаше причина попадението да бъде отменено.

След третия гол домакините се пречупиха, а Саутхамптън създаде още възможности. Асмир Бегович отрази удари на Уорд-Праус и Редмънд, който на два пъти бе близо до хеттрик.