Контролна среща: България (U16) - Вестфалия (U16) 2:1

Резерва върна ЦСКА-София на пътя на победата (видео+галерия)

След два мача, в които взе само точка, ЦСКА-София отново се върна на пътя на победата чрез минимален домакински успех с 1:0 над Етър в двубой от 21-ия кръг на efbet Лига.

Единственото попадение реализира резервата Енрике Рафаел в 61-ата минута, който вкара с първото си докосване, тъй като се появи в игра секунди по-рано.

69 ЦСКА-София - Етър
Домакините можеха да спечелят и по-убедително, но направиха няколко пропуска, най-фрапантният от които бе изпуснатата от Георги Йомов дузпа в 23-ата минута.
Иначе червените стартираха без трима основни футболисти. От групата липсваха капитанът Петър Занев и халфовете Амос Юга и Адалберто Пеняранда.
Домакините упражниха натиск в началото, но през първия четвърт час трудно стигаха до сериозни опасности. Първият удар по посока на една от двете врати стана факт чак в 13-ата минута, когато Синклер стреля от 20 метра, но високо над напречната греда.
Десет минути по-късно пред ЦСКА-София се откри отличен шанс да открие резултата. Тиаго изведе Мазику зад гърба на Здравко Илиев. Защитникът на Етър фаулира левия халф-бек на червените и реферът Георги Иванов посочи бялата точка. Йомов стреля от 11-метровия наказателен удар, но Христо Иванов спаси.
В 30-ата минута Тиаго изведе Йомов, нападателят надбяга Кордоба и се озова очи в очи с Иванов, но стражът на виолетовите отново излезе победител, отразявайки шута на крилото.
Само 180 секунди по-късно вратарят на болярите някак успя да отрази и изстрел с глава на Юрген Матей от близка дистанция.
69 ЦСКА-София - Етър 69 ЦСКА-София - Етър
От своя страна футболистите на Акрапович, най-вече чрез появилия се след почивката Бисмарк Чарлс, създадоха няколко мелета в наказателното поле на противника, но малко не достигна на младия нападател да се разпише и да успокои своя отбор.

ЦСКА-СОФИЯ - ЕТЪР 1:0