България разгроми Румъния в последния си мач на Балканиадата (галерия)

Националният отбор на България за девойки до 16 години завърши с категорична победа в Балканиадата – първи кръг от европейските квалификации, който се играе в сръбския град Върнячка Баня. Младите "лъвици" надиграха без проблем Румъния с 3:0 (25:11, 25:12, 25:18) в четвъртата си среща от надпреварата.

37 България разгроми Румъния в последния си мач на Балканиадата
Българските момичета отново превъзхождаха съперника и без проблем записаха втора поредна и общо трета победа в надпреварата.
Волейболистките ни са втори в класирането с 9 точки (3 победи, 1 загуба), северните ни съседки остават четвърти с едва 3 точки (1 успех, 3 поражения).
Съществува теоретичен шанс, ако Турция надиграе домакините от Сърбия с 3:0 гейма, да се получи въртележка, България да излезе на първо място и да спечели място на Евроволей. "Плавите" обаче се нуждаят само от един спечелен гейм, за да триумфира в надпреварата и да се класира директно за Евроволей 2021.

Ива Дудова заби 27 точки (4 аса, 1 блок, 51% ефективност в атака - +19). Ванеса Радева се отличи с 8 точки (5 аса, 1 блок, 67% ефективност в атака - +5).

Елена Коларова бе най-добра в атака със 7 точки (2 аса, 1 блок, 80% ефективност в атака - +6).

За Румъния Ралука Александра Буран записа 10 точки.

РУМЪНИЯ – БЪЛГАРИЯ 0:3 (11:25, 12:25, 18:25)

РУМЪНИЯ: Каролина Раду, Ралука Александра Буран 10, Стефания Теодора Алупеи 6, Мише Цереннадмид 7, Бианка Мария Фрацилеску 4, Елена Тимеа Матею 2 – Ангелина Беатис Станчу-либеро (Теодора Елена Строе)
Старши треньор: КЛАУДИА ДРИЛЕЯ
БЪЛГАРИЯ: Маргарита Гунчева 1, Ива Дудова 27, Мария-Габриела Миличевич 8, Дияна Борисова 9, Ванеса Радева 8, Елена Коларова 7 – Йоана Докова-либеро
Старши треньор: ДИЯН БОЮКЛИЕВ.