Мощно начало за Левски Лукойл в Купата на България

Отборът на Левски Лукойл започна похода си към трета поредна Купа на България с безпроблемен успех. В панагюрската зала "Арена Асарел" играчите на старши треньора Константин Папазов не показаха никакви колебания в играта си и размазаха Спартак (Плевен) с крайното 101:62 (28:16, 29:13, 15:13, 29:20), което ги класира за последната фаза преди финала. Съперник на "сините" на полуфиналите ще бъде победителят от битката между Берое и Ямбол, които се изправят един срещу друг днес от 20:00 часа.

Може да бъде изображение с 1 човек, playing a sport и на закрито

Данило Тасич, Тайрън Бразелтън и Чавдар Костов се завърнаха в ротацията на столичани, като последните двама влязоха от пейката. Костов се появи в игра чак в последната четвърт, в която навъртя бързи 11 точки. За Спартак големият отсъстващ бе гардът Николай Маринов.

ПЪРВА ЧЕТВЪРТ:

Набралият инерция от мача с Берое Венцислав Петков откри резултата в полза на Левски Лукойл с точна стрелба от тройката, а от другата страна Любен Пасков бе автор на първите две точки за Спартак - 3:2. Плевенчани настроиха бързо мерника си и вкараха две поредни далечни стрелби, за да поведат с 5:7, но Левски Лукойл очакваше удара на своя съперник и го контрира с надмощието на Кийт Бенсън в подкошието на Спартак, както и с тройка на Христо Захариев за 10:7. В следващата минута и половина серията на столичани достигна 8 поредни точки, при което символичните домакини поведоха с 13:7.

Може да бъде изображение с един или повече хора, people playing sports и на закрито

Играчите на Александър Дяковски продължаваха да се държат близко до своя съперник и изоставаха на само четири точки от далеч по-класния си съперник - 15:11. Йордан Минчев и Христо Захариев обаче помогнаха на своя тим да се измъкне на седем точки при оставащи около 2 минути игра от първата четвърт - 20:13. Мартин Маринов намери целта с перфектна стрелба отдалеч, но Левски Лукойл реагира по най-добрия начин и направи преднината си двуцифрена със скоростна серия в края - 28:16 след изиграването на първите 10 минути.

ВТОРА ЧЕТВЪРТ:

Спартак пропусна няколко поредни добри възможности да скъси изоставането си в резултата, но вместо това бе наказан от точни изпълнения на Герасим Николов и Йордан Минчев, чрез които разликата стана 18 точки при 34:16. Дори и след таймаута на Александър Дяковски играчите му нямаха как да спрат своя съперник и вече трябваше да се справят с дефицит от 22 точки. Ивко Ивков най-сетне спря серията на символичните домакини - 40:20.

Може да бъде изображение с 2 души, people playing sports, ball и на закрито

Изстрелите от далечно разстояние продължаваха да са ахилесовата пета на Спартак, докато при Левски Лукойл нещата бяха съвсем различни - Данило Тасич вкара петата тройка на отбора си и отново покачи разликата на 22 точки при 45:23. Наред с всичко друго, плевенчани допуснаха две поредни лесни грешки, които дадоха шанс на свирепите столичани да вдигнат още повече разликата в резултата - 25 точки при 53:28. Ситуацията не претърпя особена промяна до края на полувремето и символичните домакини се доближиха до 30-те точки преднина - 57:29 преди началото на вторите 20 минути.

ТРЕТА ЧЕТВЪРТ:

Третата част започна спокойно за отбора на Левски Лукойл, който бързо достигна до заветните 30 точки разлика - 61:31. Спартак продължаваше да изпитва проблеми със защитата на своя опонент и вкара едва 6 точки в първите 7 минути игра от частта. Столичани също не бяха особено точни в тази четвърт и развалиха успеваемостта си в стрелбата, но държаха комфортна преднина от 32 точки - 69:37. Без да се напъват особено, играчите на Константин Папазов спечелиха и лежерната трета четвърт с 15:13, за да поведат с 30 точки преди началото на последната четвърт - 72:42

ПОСЛЕДНА ЧЕТВЪРТ:

Последните 10 минути можеха да послужат на играчите на Спартак като шанс да направят поражението си малко по-достойно. Тимът започна частта с минисерия от 3:7, но Йордан Минчев спря устрема на символичните гости - 78:49. Символичните домакини продължаваха да разкъсват опонента си, а Чавдар Костов се появи на паркета за първи път през последната част и вкара 11 точки за отрицателно време. До края на мача Левски Лукойл успя да прехвърли кота 100, а крайният резултат дойде при 101:62 в полза на столичния тим.

Кийт Бенсън изигра най-добрия си мач от пристигането в Левски Лукойл. Центърът записа "дабъл-дабъл" от 20 точки и 10 борби, Христо Захариев записа 17 точки и 5 асистенции, Венцислав Петков добави 13 точки, а Йордан Минчев и Чавдар Костов останаха с по 12 и 11 точки.

Единствено Любен Пасков завърши с двуцифрен точков актив за Спартак със своите 10 точки. Мартин Маринов добави 9, а Димитър Маринчешки добави 8 точки.