Контролна среща: България (U16) - Вестфалия (U16) 0:1

И Атлетик Б мина през продължения, за да стигне до финал с Барса (видео)

Атлетик Билбао отстрани Леванте след продължения и се класира за финала в турнира за Купата на Краля. В спора за трофея баските ще излязат срещу Барселона. Снощи каталунците също играха 120 минути, преди да пречупят съпротивата на Севиля.

В редовното време Леванте и Атлетик завършиха 1:1, както и на "Сан Мамес" в първия мач. Рожер откри за валенсианци в 17-ата минута, а Раул Гарсия изравни от дузпа в 30-ата. Скъпоценния втори гол за Атлетик заби Алекс Беренгер в 112-ата минута.
Наскоро двата отбора играха на "Естадио Сиудад де Валенсия" и в Ла Лига, като отново направиха 1:1. Още по-любопитното е, че тогава голмайсторите бяха същите - Рожер за Леванте и Раул Гарсия за Атлетик.

Евентуален финал щеше да е историческо постижение за Леванте, докато тимът от Билбао има сериозни успехи в турнира.
Леванте започна силно и в средата на първото полувреме излезе напред. Хосе Луис Моралес свърши добра работа на фланга и подаде на Рожер, който се обърна в наказателното поле и прати топката във вратата, пазена от Унай Симон.

Четвърт час по-късно Раул Гарсия беше блъснат в наказателното поле и гостите получиха дузпа. Ветеранът сам застана зад топката и не сбърка - 1:1. Мало преди почивката съдията Карлос Дел Серо Гранде първо даде дузпа за Леванте, но после я отмени след консултация с ВАР.
През второто полувреме и двата отбора действаха предпазливо. Иняки Уилямс можеше да се превърне в герой за Атлетик, но стреля покрай вратата от чиста позиция. Пропуск направи и Беренгер, а в 82-ата минута ВАР не позволи на баските да получат втора дузпа.

В продълженията по-големият опит на гостите си каза думата. В 112-ата минута Беренгер стреля силно, а Айтор не успя да спре топката и Атлетик ликува. Отборът на Марселино Гарсия Торал ще може да спечели две купи за по-малко от месец, защото през април е и отложеният финал от миналата година срещу регионалния съперник Реал Сосиедад.