ЦСКА 1948 изпусна Левски, съдията даде дузпа и после я отмени

Отборът на ЦСКА 1948 изпусна да запише първа победа в своята история срещу Левски. Това се случи в мача между двата тима от 19-ия кръг на efbet Лига, който завърши 0:0 на стадион "Васил Левски". Една от най-скучните срещи в родния елит през този сезон беше белязана с невероятен гаф на рефера Никола Попов, който се превърна в главно действащо лице на терена в 79-ата минута. Тогава съдията отсъди дузпа за "червените" след съприкосновение между Митков и Микулич. Изненадващо след реакцията на "сините" играчи, Попов промени решението си, като даде жълт картон за симулация на нападателя, а впоследствие се оказа, че е отсъдена засада, но такава първо нямаше, а второ не бе сигнализирана от страничния рефер. Домакините пък побесняха от последното решение на Никола Попов. Като цяло новакът, който играе изцяло с българи, игра по-добре и търсеше повече трите точки. Последните 15 минути Звонимир Микулич пък трябваше да се намесва три пъти, докато "сините" не успяха да нанесат нито един удар в очертанията на вратата, пазена от Даниел Наумов.

Единственото хубаво от този мач за Левски е, че трети пореден мач тази пролет отборът не получава гол, но във фаза атака нещата са критични, тъй като "сините" изглеждат изключително стерилни. Освен, че не се вкарват голове, играчите на терена нямат идея и как да стигнат до чиста голова ситуация.
Съставът на ЦСКА 1948 също изпитва проблем в атаката след напускането на Мартин Камбуров, което показва и фактът, че два поредни мача "червените" не успяха да се разпишат срещу противници от втората половина на първенството.
71 ЦСКА 1948 - Левски
Тандемът Красимир Балъков и Красимир Петров бе направил две промени от загубата с 0:1 от Монтана. Сашо Александров и Ангел Бастунов замениха Димитър Савов и Галин Иванов.
Капитанът Галин Иванов изненадващо бе оставен на пейката, тъй като от ръководството не са доволни от представянето му в първите мачове през пролетта. В схемата 4-2-3-1 на вратата започна твърдият титуляр Даниел Наумов. Александър Александров, Симеон Петров, Лазар Марин и Ангел Лясков бяха защитници, а Ивайло Чочев и Васил Шопов бяха опорните халфове. Денислав Александров, Георги Русев и Марио Топузов помагаха на нападателя Ангел Бастунов.
Славиша Стоянович съшо направи две рокади от равенството с Етър (0:0), а също така върна и схемата 4-4-2. Балил Бари дебютира от първата минута, а Тома Даске се завърна след наказание. Те замениха Начо Монсалве и Илия Юруков. "Сините" стартираха с осем чужденци, като пред Звонимир Микулич играеха Драган Михайлович, Живко Атанасов, Ребин Сулака и Фейсал Рерас. Вътрешните халфове бяха Даске и Мартин Райнов, докато Здравко Димитров и Насиру Мохамед бяха другите, които помагаха на нападателите Билал Бари и Найджъл Робърта, който може би изигра последната си среща за клуба.
Тимът на "червените" влезе по-мотивиран в мача. Още във втората минута Лясков центрира опасно, но топката попадна в ръцете на Микулич, след като Марин игра с глава. Двата отбора се бореха за всяка топка, но качествен футбол липсваше, като личаха многото елементарни грешки от страна на играчите и на двата състава. Новакът в първенството пробва още два пъти да затрудни Микулич без успех, докато в 31-ата минута хубав пробив на активния Георги Русев намери Топузов, но той се забави и Микулич спаси вратата си.
"Сините" имаха една хубава атака, но Димитров се забави след подаването на Робърта. Отборът на Стоянович нямаше нито един удар във вратата на домакините.
На почивката Галин Иванов влезе вместо Топузов. Даске пробва първи удар към вратата на Наумов в 59-ата минута, топката обаче мина много над вратата.
Двамата треньори направиха рокади, като Димитър Митков влезе за "червените", а Мартин Петков за "сините". Левски можеше до поведе с една от малкото си възможности, но Лазар Марин изби пред голлинията в корнер. Първото истинско спасяване на един от двамата вратари дойде в 75-ата минута. Тогава Микулич изби удар с глава на Русев, който стреля в него от няколко метра. Секунди по-късно Чочев също пробва опасен удар, той обаче мина встрани от вратата.
Най-хубавата атака в мача бе в 79-ата минута, а след нея дойде и най-скандалната ситуация в двубоя. "Червените" матираха "сините" с бърза контраатака, в която Александров изведе Митков сам срещу Микулич. Таранът на Лудогорец преодоля вратаря и падна на земята, след като имаше съприкосновение с хърватския страж, който го повали с дясното си коляно. Никола Попов посочи бялата точка, но беше наобиколен от играчите на Стоянович, които не бяха съгласни с това. Изненадващо Попов промени своето решение и даде жълт картон на нападателя на ЦСКА 1948 за симулация. Това пък вбеси Галин Иванов и компания, които искаха обяснение от съдията. Стигна се дори до меле между някои от играчите, но без сериозни последствия.
Русев също получи жълт картон, а Стивън Петков и Монсалве влязоха в игра. В 87-ата минута Георги Русев отново пропусна да се разпише. Този път той проби хубаво отляво през няколко защитници, но останал очи в очи с Микулич, вратарят излезе победител в сблъсъка между двамата и запази вратата си суха за трети пореден път.
ЦСКА 1948 пък пропиля отличен шанс да запише историческа победа и да си върне за поражението с 0:3 от есента на "Георги Аспарухов", което си остава единствена победа за 26-кратните шампиони срещу тим от първата шестица.
След седмото си равенство "червените" останаха на шесто място с 28 точки, докато "сините", които за пети път през тази кампания завършват наравно, останаха на девето място с 20 точки.
Само след няколко дни за двата тима предстоят тежки мачове в турнира за Купата на България. На директните елиминации от осминафиналите ЦСКА 1948 гостува на Ботев (Пловдев), а Левски приема Берое.

ЦСКА 1948 - ЛЕВСКИ 0:0

ЦСКА 1948: Даниел Наумов, Александър Александров,  Симеон Петров, Лазар Марин, Ангел Лясков, Ивайло Чочев, Васил Шопов, Денислав Александров, Георги Русев, Марио Топузов, Ангел Бастунов
ЛЕВСКИ: Звонимир Микулич, Драган Михайлович, Живко Атанасов, Ребин Сулака, Фейсал Рерас, Тома Даске, Мартин Райнов, Здравко Димитров, Насиру Мохамед, Билал Бари, Найджъл Робърта