Два бързи гола донесоха радост на Левски (Лом), Мацата отново герой (видео)

Левски (Лом) се наложи в гостуването си на Локомотив (Мездра) с 2:0 в мач от 19-ия кръг на Северозападната Трета лига. Двубоят не предостави много положения пред двете врати, а герой за Левски отново се превърна Мариян Огнянов, който вкара първото попадение (73’) и имаше ключове роля за втория гол на Николай Николов (76’). Двубоят бе излъчен на живо по Sportal.bg.

В 15-ата минута Петко Петков бе фаулиран в близост до наказателното поле на домакините. Мариян Огнянов застана зад топката, но ударът му премина встрани от вратата.
В 32-ата минута домакините от Мездра получиах правото да изпълнят корнер. При центрирането вратарят на Левски улови, но след това изпусна кълбото, като бе свирено нарушение срещу него. Това доведе до огромни протести от страна на футболистите на локомотивци, които буквално се нахвърлиха върху съдията и го засипаха с обиди и недоволни реплики.
До края на първата част двата тима не успяха да си създадат повече опасни положения и се оттеглиха при нулев резултат.
Второто полувреме започна така, както завърши и първото. Без интересни ситуации и с нарушение в близост до наказателното поле на Локо (Мездра), което не доведе до нищо. 10 минути след подновяването на играта Пиер Пиеров опита далечен удар, който се оказа доста неточен.
В 73-ата минута Левски (Лом) успя да организира хубава контраатака, която доведе и до попадение. В ситуация трима на трима Мариян Огнянов пусне добре към Петко Петков наляво, който напредна и центрира обратно към Мацата, който от своя страна дебнеше около точката за изпълнение на дузпа. Звездата на отбора от Лом стреля, но вратарят на Локомотив изби. Кълбото обаче попадна в краката на Йордан Георгиев, който също опита късмета си, но без успех и отново топката бе избита. Така тя отново попадна в краката на Огнянов, който на празна врата не пропусна и откри за 1:0.
3 минути по-късно Левски вече водеше с 2 гола. Мацата отново бе в основата и на това попадение, като подаде наляво към Пиеров, който с хубаво центриране намери оставения сам Николов, който с глава не сбърка и покачи до 2:0.
По този начин отборът от Лом все още няма загуба в първенството, като записа 14-ата си победа от началото на сезона. Левски остава на върха в класирането с 47 точки и има преднина от 10 пункта пред втория Ботев (Враца) II. Локо (Мездра) остава на 10-ото място с 24 точки преди изиграването на всички срещи от кръга.

ЛОКО (МЕЗДРА) 0:1 ЛЕВСКИ (ЛОМ)
0:1 Огнянов (73)
0:2 Николов (76)