Празненствата във Велико Търново за 100-годишнината на Етър започват с демонстративен женски мач срещу полския Медик

Черноморец (Балчик) и Лудогорец 3 не се победиха

Футболистите на Черноморец (Балчик) и Лудогорец 3 (Разград) завършиха 1:1 в отложен от есенния полусезон мач от първенството в Трета лига – Североизточна аматьорска група.

Още в началото Черноморец (Балчик) се опита да наложи своя стил на игра – с много движение по терена и чести атаки към вратата на Дамян Христов. Гостите от Разград, явно подготвени пълноценно за мачовете през пролетта, не се огънаха и отговориха на предизвикателствата на домакините. На свой ред те по-често стигаха до вратата на Павлин Евтимов, но гол така и не падна. Двата отбора се прибраха на почивката при нулево равенство.

В началото на втората част младите "орлета" взеха инициативата и в 47-aта минута превзеха вратата на домакините. Георги Николов открадна топката от бранител, напредна мощно в наказателното им поле и не пропусна - 0:1. Гола във вратата на домакините стресна черноморци и те заиграха още по-сериозно. В резултат на това те контролираха по-често събитията на терена и затрудняваха защитата на лудогорци. В 65-ата минута при една от честите атаки на Черноморец (Балчик), след центриране в наказателното поле, Иван Иванов шутира силно топката към вратата на гостите. Тя рикошира в крака на защитник на Лудогорец 3 и се озова в мрежата им – 1:1. До края на двубоя двата отбора положиха доста усилия за да променят резултата в своя полза, но пропуските на нападателите ги лишиха от пълния краен успех.

След мача потърсихме мнението на двамата треньори:

Бойко Каменов – Черноморец (Балчик): Доволен съм от играта на момчетата в двубоя. Стана здрав мач и непредвидим за крайния успех. През втората част бяхме равностоен тим и дори на моменти превъзхождахме гостите от Разград. Равният резултат е закономерен с оглед на показаното на футболния терен.

Захари Сираков – Лудогорец III (Разград): В първата част бяхме по-добрият тим на терена, но не можахме да реализираме многото изгодни за гол ситуации. През втората част, въпреки че отбелязахме първи гол, се поотпуснахме и съвсем заслужено домакините се добраха до равенството.