Контролна среща: България (U16) - Вестфалия (U16) 0:1 /почивка/

Марица (Пд) с важен успех в Ямбол

Марица (Пловдив) постигна втора поредна пролетна победа. В среща от 18-ия кръг от шампионата в Трета лига - Югоизточна група "жълто-сините" постигнаха успех с 1:4 като гост на Ямбол. Преди седмица, в отложен мач от пролетта, маричани победиха отново като гост Димитровград с 0:2.

Марица имаше доста кадрови проблеми, като двубоя пропусна капитанът Тодор Тимонов, който е контузен и ще отсъства поне месец, както и Станимир Димитров, който също е контузен, но вероятно ще бъде готов за следващия мач на своя тим. С травма е и Апостол Попов, Димитър Юруков също отсъстваше. Иван Жечев бе наказан за домакините поради натрупани жълти картони и не взе участие в мача.

Двубоят в Ямбол не бе никак лек за пловдивчани. Домакините са подобрили доста аспекти от играта си спрямо пролетния полусезон и показаха съвсем различен футбол. Срещата започна равностойно, но играчите на Марица бързо взеха нещата в свои ръце. В 22-та минута Милен Танчев откри резултата с много красив гол. Капитанът в този мач Христо Янчев пое топката в центъра на полето и намери Александър Праматаров на границата на наказателното поле, той я върна с едно докоснане назад и Милен Танчев от движение, от ждроб реализира красив гол. До края на полувремето пловдивчани имаха игрови превес и пропуснаха да решат всичко още до почивката.

Още в първите минути на втората част футболистите на Марица удвоиха. Олджай Алиев реализира в 48-та минута. Христо Янчев пусна пас към Александър Праматаров, който му върна. Янчев с едно докосване копна топката зад гърба на защитата и изведе Олджай Алиев. Вратарят излезе напред, но Алиев го прехвърли за 0:2. В следващите минути постепенно домакините се опитаха да организират натиск, усещайки че няма какво да губят. Отбраната на "жълто-сините" и вратарят Илия Николов отново бяха на ниво и се справяха със ситуациите, но все пак в 82-та минута Ямбол намали на 1:2. След остро центриране и рикошет в играч на Марица топката се озова във вратата на Николов. Пловдивчани бяха решени да решат мача в своя полза и се възползваха от празните пространства в отбраната на домакините. Милен Танчев вкара важен гол в 87-та минута. Даниел Спасов намери добре Янчев, който с едно докосване върна назад към Милен Танчев. Той със силен удар я прати в далечния ъгъл на вратата на домакините и реализира втория си гол в мача. Минута след края на редовното време Георги Георгиев затвърди победата на Марица с нов гол за 1:4. При добра контра на маричани Олджай Алиев преодоля играч на домакините, навлезе в тяхната половина и изведе Георгиев, който чудесно насочи топката в далечния ъгъл на излезлия напред вратар.

Марица запазва третата си позиция вече с 39 точки и мач по-малко. В сряда "жълто-сините" приемат Загорец (Нова Загора) в отложен мач от есенния дял на първенството, а следващата събота маричани са домакини на Хасково.

МАРИЦА: Илия Николов, Величко Величков, Димитър Аврамов, Даниел Спасов, Николай Парнаров (Георги Иванов 75'), Мартин Анастасов, Христо Янчев - капитан, Милен Танчев, Петър Шопов (Теодор Фърков 55'), Олджай Алиев, Александър Праматаров (Георги Георгиев 80').

РЕЗЕРВИ: Марио Усков, Борислав Дончев, Петър Печенков, Сами Мехмедов. Треньор: Николай Димитров

ЯМБОЛ: Критиян Темпел, Атанас Георгиев, Златко Ненов, Стоян Маринов, Йордан Костадинов - капитан, Павлин Георгиев, Симеон Русев, Живко Илиев, Мирослав Коев, Александър Андонов, Венцислав Славов.

РЕЗЕРВИ: Христо Ковачев, Николай Йорджев, Пламен Пенев, Симеон Григоров, Владимир Христов, Мирослав Христов, Иван Калчев. Треньор: Георги Мечечиев
СЪДИЙСКИ СЪСТАВ: ГС: Стилиян Димитров, АС: Георги Стамболджиев и Желязко Атанасов - всички от Хасково