Етър записа първо равенство в контролите

Етър завърши наравно 1:1 със Септември (София), като след две победи и две загуби в контролите записа първо реми. Мачът се игра на стадион „Трейс Арена” в Стара Загора при далеч по-добро време и условия, отколкото три дни по-рано в Мъглиж.

В 10-ата минута при опит на вратаря на съперника да изнесе топката тя бе овладяна от Кнежевич и попадна у Милчо Ангелов, който от дистанция обаче стреля в аут. Четири минути по-късно последва остро центриране отдясно, но вратарят Иван Василев изпревари Ангелов и улови топката. Ново центриране на Дани Младенов в 16-ата минута отдясно позволи на вратаря да улови безпроблемно. Най-добрата възможност за „Септември” бе в 27-ата минута, когато удар мина до десния стълб на Христо Иванов.

Отлично положение за Етър имаше в 32-ата минута – Дани Младенов бе изведен, напредна през центъра и стреля, но стражът улови. В самия край на полувремето след центриране от фаул последва опасен удар с глава на етърци до гредата.

След почивката Александър Томаш пусна поетапно и голяма част от останалите футболисти. В 52-ата минута лявото крило на съперника напредна и би над напречната греда. Етър поведе в 57-ата минута с гол на Ловре Кнежевич. Хърватинът първо излезе сам отдясно, но ударът му бе спасен от вратаря в корнер. След изпълнението му Кнежевич с глава насочи топката неспасяемо в ъгъла – 1:0.

Двата отбора си размениха по един пропуск в следващите минути. Мартин Филипов излезе сам срещу вратаря, но Христо Иванов спаси удара му. Пред ответната врата пък Преслав Боруков стреля отблизо, но стражът на столичани също спаси. В 67-ата минута за нарушение в пеналта на етърци реферът отсъди дузпа, от която Марио Илиевски вкара за 1:1.

„Болярите” имаха добра ситуация в 73-ата минута да поведат отново – Алдаир напредна отляво и имаше трима съотборници в добра позиция, но реши да стреля сам и топката мина високо над вратата. До края имаше още възможности, но гол не падна и проверката завърши 1:1.

Етър: Христо Иванов, Пламен Крачунов, Христофор Хубчев, Здравко Илиев, Божидар Кацаров, Яни Пехливанов, Алдаир Ферейра, Симеон Мечев, Ловре Кнежевич, Даниел Младенов, Милчо Ангелов (Марк Едур, Кольо Станев, Христо Марков, Николас Фемиа, Преслав Боруков, Иван Петков, Венелин Филипов, Юлиян Райков).

Септември: Иван Василев, Александър Тодоров, Асен Георгиев, Иван Арсов, Иван Стоянов, Георги Сърмов, Стефан Гаврилов, Християн Казаков, Кристиян Пешов, Запро Динев, Марио Илиевски (Николай Банков, Мартин Филипов, Стоян Стоичков, Йоан Гаврилов, Атанас Кабов, Кирил Киров, Красиан Колев, Кристиян Тасков).