Николай Желязков и Александър Попов застават един срещу друг преди дългоочаквания финал между Левски и ЦСКА във волейбола

Свиленград и Етър стартираха с победи втория дял от редовния сезон

Лидерите Свиленград и Етър стартираха с победи втория дял от редовния сезон в женското хандбално първенство.

Свиленград спечели убедително срещу гостуващия Спартак (Плевен) с 39:22 (20:11) в шестия кръг и остана на върха на подреждането с пълен актив от 12 точки.

Великотърновки пък надделяха в залата на Шумен 98 с 37:23 (18:9) и продължават да заемат втората позиция с 10 точки.

След равностойно начало и 4:4 в първите 12 минути Етър постепенно взе инициативата, а със серия от шест поредни гола дръпна със 17:7 в 26-ата минута. Силно начало и след почивката позволи на гостенките да увеличат аванса си до 25:11 в 39-ата минута, а в последствие преднината на "виолетовите" дори достигна 35:18, което окончателно предреши мача.

Соня Богданова, Мария Спиридонова и Веселина Иванова вкараха по 7 гола за победителките.

За Шумен с 10 попадения се отличи Ирене Иванова.