Созопол с класика срещу Ямбол

Отборът на Созопол спечели класическа победа в третата си контролна среща от зимната подготовка. Небесносините спечелиха с 0:3 срещу ФК Ямбол 1915, а трите попадения бяха най-малкото, с което се отърваха домакините. В 24-ата минута Галин Димов откри резултата след красив гол от корнер. Полузащитникът врътна директно кълбото, което се озова в мрежата за 0:1, а тава бе първи гол на новото попълнение. Гостите продължиха да атакуват, но направиха доста пропуски. Иван Колев, Димитър Балинов и Цветомир Тодоров имаха отлични възможности, но всичко по-интересно остана за втората част. В 50-ата минута Ариф Ферадов покачи за 0:2 след пас на Венцислав Гюзелев.

Младият футболист вкара четвъртото си попадение в зимните контроли, а малко след това чудесно изведе свой съотборник зад отбраната, но трети гол така и не падна. В последната третина, гостите от Созопол вкараха и трето попадение, макар и пропуските да продължиха. След нова добра атака, Ариф Ферадов центрира топката в наказателното поле, а Мариян Димитров с глава оформи крайния резултат - 0:3. Младият бранител заслужено се разписа след добрите игри от началото на сезона.