Созопол се добра до равенството срещу Розова долина

Отборът на Созопол завърши наравно 2:2 с Розова долина в петата си контрола от зимната подготовка, провела се на стадиона в град Твърдица. Морският тим владееше инициативата до първото попадение за "розите", което падна в 43-ата минута. Данаил Иванов с красив удар в горния ъгъл откри за казанлъчани. Ариф Ферадов имаше две възможности за гол, но вратарят на Розова долина изби в корнер и в двата случая. Димитър Жеков отправи силен изстрел покрай вратата. Венцислав Гюзелев също можеше да отбележи, но топката бе избита от голлинията.

"Розите" нямаха друго положение преди попадението, а всичко по-интересно остана за втората част. Противно на очакванията Розова долина поведе с 2:0 след гол на Руси Черников. Галин Димов и Цветомир Тодоров от свободни удари можеха да намалят за Созопол, както и Ариф Ферадов след няколко добри атаки. В последните пет минути на мача небесносините се добраха до равенството 2:2.

Възпитаниците на Маргарит Димов показаха характер в края на срещата и напълно заслужено изравниха резултата. Морскят тим като цяло подходи с пренебрежение, но късметът ги покри в края. След пас на Галин Димов, Ариф Ферадов с удар по диагонал прати топката в дясната сглобка за 2:1, отбелязвайки петото си попадение от началото на зимните контроли. В последната 90-та минута Созопол изпълни корнер. Галин Димов центрира в наказателното поле, а най-съобразителен бе Цветомир Тодоров, който с мощен изстрел от точката на дузпата оформи крайното 2:2.