Женско първенство по футбол: Пълдин (Пловдив) - Локомотив (Стара Загора) 0:1

Арда игра равностойно, но загуби от Заглембе (видео)

Арда (Кърджали) загуби с 1:3 от Заглембе (Любин) в първата си проверка в Турция. Срещата се игра в комплекса "Сусеси" в Белек и премина равностойно. Попаденията за поляците, които са по-напред в подготовката от българите, реализираха Филип Стажински, Джордже Църномаркович и Патрик Шишж. Почетния гол за Арда мушна бразилският нападател Жуниньо.

Мачът започна с пропуск на десния бек Милен Желев. Футболистът на Арда се оказа по лявото крило, стреля опасно, но вратарят Хладун отби в ъглов удар. След изпълнението му обаче не последва нова опасност за поляците.
В деветата минута Заглембе поведе в резултата. Филип Стажински намери мрежата от малък ъгъл. Полският състезател шутира опасно от статично положение, хващайки неподготвен българския страж Васил Симеонов - 1:0 за Заглембе.

В 23-ата минута хората на Николай Киров докоснаха изравняването, но полски бранител успя да спре топката с тяло в последния момент.
В 38-ата минута Джордже Църномаркович направи 2:0 за Заглембе! Централният бранител посрещна центриране при близката греда след корнер и отблизо наказа вратаря на Арда. През второто полувреме се извършиха множество смени, а малко след подновяването на играта Иван Караджов спаси сигурен гол. В 55-ата минута момчетата на Белия се върнаха в срещата, след като острието Жуниньо намери мрежата, завършвайки отблизо добра акция на Арда! Последваха силни минути на тима от Кърджали, но пропуски на Георги Атанасов и Иван Тилев запазиха преднината на Заглембе. В 72-ата минута поляците отново поразиха целта. Патрик Шишж се възползва от грешка в българската отбрана и резултатът набъбна на 3:1. В 78-ата минута Жуниньо се размина с втори гол в двубоя, като топката беше изчистена от голлинията на съперника.

Арда 1:3 Заглемб