Нов "дабъл-дабъл" на Захариев и нов успех за Левски Лукойл (галерия)

Отборът на Левски Лукойл записа трета поредна и общо десета победа в Националната Баскетболна Лига. Този път възпитаниците на Константин Папазов се наложиха с 86:76 (20:21, 21:18, 28:21, 17:16) над Ямбол в зала "Универсиада" в среща от 13-ия кръг на мъжкия ни баскетболен елит. Домакините изпитваха проблеми с предизвикателството на ямболии през първото полувреме, но след това взеха контрол върху събитията на терена.

29 Левски-Лукойл - Тунджа (Ямбол)
"Сините" продължават да се намират на втората позиция в класирането с баланс 10-2, отстъпвайки лидерската позиция единствено на почти перфектния Рилски спортист, който е с 11-1. Ямбол инкасира петата си загуба в последните шест мача, като момчетата на Тони Дечев са седми в подреждането с актив от 3-8.
Домакините изпитваха необичайни трудности с ямболии в началото на двубоя. Гостите изиграха добра откриваща част и дори успяха да поведат в резултата след края на първите десет минути - 20:21. Развитието на срещата в следващата четвърт също бе равностойно, макар че Левски Лукойл успя да се измъкне на шест точки преднина при 41:35 и 3 минути до края на полувремето. Ямбол обаче реагира мигновено и не позволи повече кошове в мрежичката си през следващите 180 секунди, за да намали изоставането си до само два пункта - 41:39 на голямата почивка.

Столичани все пак показаха шампионските си амбиции в началото на третата четвърт, когато осъществиха серия от 16 последователни точки. Това помогна на тима на Тити Папазов да си осигури 16 точки преднина при 62:46. Ямболии обаче не позволиха интригата да се изпари преди началото на последния период и намалиха изоставането си до 9 точки - 69:60. Много силно начало на последния период - серия от 12:4 от страна на Левски Лукойл, бе достатъчна за крайния успех на домакините, който дойде при 86:76.

Капитанът Христо Захариев се отчете с трети пореден "дабъл-дабъл". Крилото на "сините" записа 22 точки, 11 борби и 4 асистенции за победата на тима си. Тайрън Бразелтън добави 19 точки, Данило Тасич се разписа със 17 пункта, 7 борби, 7 асистенции и 4 отнети топки, Райън Райт допълни с 14 точки и 9 борби, а Венцислав Петков завърши с 12 пункта.

За Ямбол Ерик МакГил и Франклин Уилямс отбелязаха по 12 точки, Дарин Иванов реализира 11 пункта, а Андрей Иванов записа 10 точки и 6 борби.

ЛЕВСКИ ЛУКОЙЛ: Тайрън Бразелтън 19, Венцислав Петков 12, Христо Захариев 22, Райън Райт 14, Данило Тасич 17 (Чавдар Костов 2, Константин Тошков, Герасим Николов, Даниел Кунторов, Лъчезар Тошков, Николай Михайлов, Александър Папазов)

ЯМБОЛ: Ерик МакГил 12, Иван Лилов 5, Евгени Василев 3, Уили Атууд 7, Андрей Иванов 10 (Франклин Уилямс 12, Дарин Иванов 11, Стилиян Иванов 8, Кръстан Кръстанов 6, Стоян Петков 2, Георги Герганов)