Порто нанесе пета поредна загуба на Олимпиакос (видео)

Порто завърши позитивно участието си в група "С" на Шампионската лига. "Драконите" се наложиха с 2:0 като гост на Олимпиакос и нанесоха пета поредна загуба на гръцкия гранд. Португалците стигнаха до успеха с попадения на Отавио от дузпа в 10-ата и Матеус Урибе в 77-ата минута.

Срещата тръгна добре за гостите. Още в 6-ата минута при едно центриране от корнер нападател на португалците удари греда, а топката тупна на голлинията. Оказа се обаче, че преди това защитник на Олимпиакос е играл с ръка и след разглеждане с ВАР съдията посочи бялата точка, а Отавио реализира за 0:1.

След това домакините имаха няколко положения, пропуснати от Йоргос Масурас и Юсеф ел Араби.

Порто обаче успя да реши всичко с втори гол в 77-ата минута. Те организираха контраатака, Луис Диас напредна до аутлинията и с доза късмет успя да върне за Матеус Урибе, който със силен шут вкара за 0:2.

Усилията на домакините окончателно бяха прекършени в 79-ата минута, когато Рубен Семедо си изкара втори жълт и червен картон.

Така Порто завършва на 2-ата позиция в групата с 13 точки и е на 1/8-финал. Олимпиакос пък остава 3-и с 3 точки и ще играе в Лига Европа през пролетта.