ЦСКА-София нанесе нов звучен шамар на Ботев Пд (видео+галерия)

ЦСКА-София надигра с 3:0 Ботев (Пловдив) като гост в мач от 15-ия кръг на efbet Лига. Червените имаха тотално надмощие с изключение на първия четвърт час и попаденията на Тибо Вион (21), Али Соу (58) и Брадли Мазику (68) бяха най-малкото, с което се отърваха домакините.

Въпреки това те инкасираха ново тежко поражение след онова 0:6 от градския съперник Локомотив преди две седмици. За червените пък това бе четвърта поредна победа, а в последните пет официални двубоя футболистите на Бруно Акрапович успяха да запазят цели четири сухи мрежи.

Сред 11-те на домакините се завръна капитанът Тодор Неделев, който пропусна гостуването на Славия, но напусна игра с нова травма още в 34-ата минута.

Акрапович реши да даде почивка на Георги Йомов, Юнус Санкаре и Греъм Кери, които останаха на пейката за сметка на Енрике, Тиаго и Брадли Мазику.

75 Ботев (Пловдив) - ЦСКА-София
Първата по-интересна ситуация стана факт в 9-ата минута, когато Педросо отне топката от Енрике с шпагат, реферът Николай Йорданов обаче видя нарушение пред наказателното поле на домакините и отсъди фаул. Жеферсон обаче стреля в главата на Илиев.
В 12-ата минута Ботев пропиля единствената си чиста възможност. Неделев изведе отлично Цикарски сам срещу вратаря леко под ъгъл, защитникът шутира, но в аут.
В 21-ата минута гостите откриха резултата. Тиаго проби отляво, преодоля Шоколаров и върна по земя към Вион, който след безпощаден шут с левия крак не остави шанс на Аргилашки за 1:0.
Малко по-късно Соу имаше добра възможност за второ попадение, тъй като се освободи добре от бранител в жълто-черно и стреля от 17-18 метра, но ударът му бе блокиран.

В 34-ата минута Неделев напусна контузен терена, след като преди това на три пъти сядаше на земята, за да получи медицинска помощ. На негово място влезе младият Кристиан Добрев.

В 41-ата минута Шоколаров шутира от далечна дистанция, но Бусато внимаваше и изби.

Гостите можеха да решат срещата в 45-ата минута, когато Работов позволи на Енрике да му отнеме топката. След това крилото преодоля и Генев, а после шутира силно от 7-8 метра, но Аргилашки успя някак да спаси с дясната си ръка.
След почивката превъзходството на ЦСКА-София стана още по-явно. Десет минути след началния съдийски сигнал за втората част Енрике надигра Работов и стреля опасно от 12-13 метра, но над напречната греда.
В 58-ата минута нищо не бе в състояние да спаси канарчетата от второ попадение в тяхната мрежа. Тиаго копна топката към Соу, който овладя между двама бранители в жълто-черно с гръб към вратата, завъртя се на 90 градуса и с майсторски шут по земя под шпагата на Генев прониза Аргилашки за 2:0.

Футболистите на Акрапович решиха всичко в 68-ата минута с трето попадение. Вион центрира отдясно към Мазику, който стреля от 4-5 метра с глава, Аргилашки изби, но защитникът вкара с добавка в празната врата.

До края на срещата червените контролираха изцяло двубоя и не допуснаха нито едно положения пред своята врата, успявайки да стигнат лесно до класическия успех.

БОТЕВ ПД - ЦСКА-СОФИЯ 0:3