Рома направи очакваната крачка в групата на ЦСКА-София (видео)

Отборът на Рома спечели с 2:0 визитата си на ЧФР Клуж в мач от група „А“ на Лига Европа. „Вълците“ взеха победата с две попадения след почивката. В 49-ата Габриел Дебелюх си отбеляза автогол, а в 67-ата Верету се разписа от дузпа. С успеха Рома е лидер с десет точки, като единствените изпуснати точка са при ремита с ЦСКА-София. Италианците се класират за 1/8-финалите.

Румънският тим избра схема 4-2-3-1 с Дебелюх на върха на атаката. Гостите от Апенините разчитаха на 3-4-2-1 с Борха Майорал най-отпред, подкрепян от Лоренцо Пелегрини и Карлес Перес.
И двата отбора изпуснаха по един много добър голов шанс пред противниковата врата. В 26-ата минунта Дебелюх с глава прати топката покрай гредата. Центрирането на Камора намери нападателя непокрит на отлична позиция. В 32-ата Борха Майорал стреля опасно, но вратарят Балградеан спаси.
В 49-ата минута Жордан Верету центрира от пряк свободен удар, а Дебелюх не се ориентира, протегна крак и сам насочи в собствената врата за 0:1. В 65-ата вратарят на румънците фаулира Хенрих Мхитарян и съдията назначи дузпа. Верету я изпълни безгрешно и римляните поведоха с два гола разлика.