Десетима от Черноломец (Попово) се наложиха над Ботев (Нови пазар)

Резултати и класиране след 13-ия кръг на Североизточна Трета лига

Отборът на Черноломец (Попово) се добра до победата срещу Ботев (Нови пазар) в драматичен двубой игран на градския стадион в Попово. Срещата беше от ХIII-ия кръг на Североизточната Трета лига, а до успеха поповчани стигнаха в намален състав след червения картон на Невен Венков получен в края на първата част.

Двубоят започна добре за момчетата на треньора Диян Кирилов. Още в 10-ата минута след неумела намеса на вратаря на гостите Добромир Дочков от рамките на наказателното поле Диян Димитров порази вратата на Ботев и откри за 1:0.

Последваха нови атаки към вратата на гостите, осъществени чрез Беадир Беадиров, Мехмед Сабри, Диян Димитров и Светослав Славчев, но все безрезултатни. В 42-ата минута капитанът на поповчани Невен Венков се опита да осъществи изкуствена засада, след бърза контраатака на нападателите на Ботев (Нови пазар). Тя обаче се оказа неуспешна, в резултат на което Митко Митков нахлу в наказателното поле на домакините и беше спънат от Невен Венков. Младият рефер от Разград Драгомир Димитров без колебание посочи бялата точка за дузпа и показа директен червен картон на капитана. С изпълнението на дузпата се нагърби Христо Александров и изравни.

През втората част на мачът, въпреки че бяха с човек по-малко, футболистите на Черноломец (Попово) осъществиха тотален натиск над гостуващия тим. Играта предимно се водеше в половината на гостите от Нови пазар, но гол и така не падаше. Защитниците на Ботев, водени от капитана Йордан Миленов, Радослав Петков, Пламен Петков и Милен Динков, парираха преди наказателното си поле всички опасни атаки на домакините.
В 86-ата минута защитата на гостите се пропука. Ясен Василев след центриране пое с гърди топката в наказателното поле на Ботев (Нови пазар) и я прати в мрежата за 2:1. В даденото от реферите продължение Беадир Беадиров сложи край на спора в мача, реализирайки нов гол за 3:1.
"Соколите" се стягат за дербито с Черноморец (Балчик)
В следващия кръг Черноломец (Попово) почива и няма да прибави нищо към актива си, докато Ботев (Нови пазар) приема у дома Тополи 2010.