Леванте и Алавес не излъчиха победител

Отборите на Леванте и Алавес направиха 1:1 в двубой от деветия кръг на Ла Лига. Лукас Перес откри за гостите от „Мендисороса“ в четвъртата минута, а Ел Команданте Хосе Моралес изравни в началото на второто полувреме.

В четвъртата минута Едгар Мендес изведе Лукас Перес и той фронтално срещу вратаря стреля в десния му ъгъл и откри резултата. В 22-ата Мелеро пропусна да изравни, стреляйки с глава от малкото наказателно поле. В 32-ата Едгар от състава на Алавес получи втори жълт картон. В 42-ата Хоселу пропусна за 0:2. В 51-ата Хосе Моралес изравни с помощта на лек рикошет – 1:1. В 80-ата Серхио Леон от валенсианския тим направи невероятен пропуск. Първо, сам прати топката в гредата след удар с глава отблизо, а след това шутира неточно при добавката. В 93-ата Дейверсон изпусна за състава от Витория.